Férfi NB I B: három meccs maradt vasárnapra
15
2016
2016. november 15.  |  04:06

Bár csak három mérkőzést játszottak vasárnap a férfi másodosztályban, kettő ezek közül kifejezetten izgalmasan alakult. Keleten az Eger az ellentétes félidők meccsén verte a Békést, a Nagykőrös pedig 30 ponttal győzte le a MAFC fiataljait, a nyugati csoportban a Budafok 1 ponttal győzte le a Bonyhádot.

KELETI CSOPORT

EKE Eger KOK - Calle Pubfood Békés 71-69 (11-25, 12-21, 21-13, 27-10)

A félidőben 23 ponttal vezetett a Koma Dániel (20 pont, 8 lepattanó), Gruda Gergely (13-13 pont és lepattanó), Kertész Dániel (12/3 pont, 7-7 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) trió húzta Békés.

A tetemes vendégelőnyből a 3. negyedben 8 pontot faragott a Jakab Zsolt (20/2 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 2 gólpassz), Tóth Zoltán (20/6 pont, 4 gólpassz) és Csákvári Csaba (12 pont, 10 lepattanó) vezette egri legénység.

A befejező szakaszban az elbizonytalanodó Békés előnye tovább fogyott, míg a vérszemet kapó egriek megérezték az esélyt. A 38. percben Jakab triplájával átvette a vezetést az Eger, Gruda még kiegyenlített, a győztes kosarat pedig - legfontosabb 2 pontját dobva a meccsen elért hatból - Csabák Balázs szerezte a hatalmasat hajrázó, a második félidőt 48-23-ra nyerő hazai csapatból.

Nagykőrösi Sólymok - MAFC 95-65 (30-22, 21-15, 22-16, 22-12)

A Nagykőrös a Tóth Viktor (25/3 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda 6 gólpassz), Fehér Ádám (14/12 pont), Mácsai Károly (12 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz), Szablics Péter (12 pont, 6 lepattanó) kvartett vezérletével fokozatosan őrölte föl a Bordács Soma (16 pont, 13 lepattanó), Kucsora Csaba (14 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda) és Siklós Olivér (13 pont, 7 lepattanó) húzta MAFC-fiatalok ellenállását.

NYUGATI CSOPORT

Budafok - Metal Work Bonyhádi KSE 85-84 (25-18, 22-32, 21-29, 17-15)

Fordulatos, izgalmas, végig kiélezett meccset nyert meg a Budafok. Jól kezdtek a hazaiak, de a második negyedben nagyon beindult a Tömösváry Máté (16 pont, 10 lepattanó), Braun Bence (15/3 pont, 3 gólpassz, 5 eladott labda), Dávid Róbert (11/3 pont, 5 lepattanó), Baki Sándor (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és gólpassz) és Fetzer Maximilián (11/3 pont, 3/3 mezőnyből, 5 gólpassz) ötös vezette bonyhádi támadógépezet, így szünetben 3 ponttal a vendégek vezettek.

A második félidőt Fehér Csaba (20/6 pont) vezérletével egy 12-2-vel indította s nemcsak fordított, 7 ponttal meg is ugrott a Budafok, amely a szakasz közepén már 9 ponttal is vezetett. A negyed végén azonban egy 11-3-mal 1 pontra feljött a Bonyhád. A záró szakaszban a vendégek tűntek jobbaknak, a 37. percben 6 pontos bonyhádi vezetést mutatott az eredményjelző. Mészáros Bence (14/12 pont) triplája azonban óriási lökést adott a hazaiaknak, s a találat egy végül fordítást értő 9-2-es hazai roham kezdetét jelentette. A győztes kosarat a mezőny legjobbja, Drevenka Dávid (20/3 pont, 8/11 mezőnyből, 8 gólpassz) dobta a Budafokból, de a hazai sikerért  még Lados Erik (9/3 pont, 2 szerzett labda, 4 gólpassz), Tóth Szabolcs (9 pont, 6 lepattanó) és Verbényi Kálmán (7 pont, 11 lepattanó) is sokat tett.