Férfi NB I B: a 7. forduló szombati mérkőzései
14
2016
2016. november 14.  |  01:59
Ahogy pénteken, szombaton is hazai sikerek születtek a férfi NB I B-ben. A Hódmezővásárhely a Honvédnak, a Győr pedig a Bajának dobott 100 pont fölött.

KELETI CSOPORT

Vásárhelyi KS - Bp. Honvéd 102-69 (12-19, 20-15, 36-14, 34-21)
Az első negyed közepéig fej-fej mellett haladt a két gárda, majd a Honvéd Kováts Róbert (15 pont, 7 lepattanó) és Stefán Dávid (13 pont, 5 lepattanó) vezetésével egy 7-0-lal ellépett.
A félidő hajrájában Pavlovics Vuk (13 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), valamint Momir Genal (14 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) jóvoltából fordítottak a hazaiak, ám a Kerpel-Fronius Gáspár (12/3 pont, 2-2 lepattanó, gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) 2+1-es akciójával végül a vendégek térhettek előnnyel pihenőre. A meccs a harmadik negyed második felében dőlt el. 45-44-es hazai vezetés után Varga Zalán (13/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 2 gólpassz) triplája egy 23-4-es vásárhelyi száguldást indított útjára, amelynek vezére Kelemen Balázs (18/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) volt. A befejező szakaszban már a kiegészítő emberek is pályára kerültek hazai részről, a kulcsjátékosok közül Szabó Péter (19/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda) tett sokat azért, hogy fölényes 30 pontnál is nagyobb különbségű legyen a hazai diadal, amelyhez Rostás Imre 10 ponttal és 3 lepattanóval járult hozzá.

Nyíregyháza Blue Sharks - Salgótarjáni KSE 82-69 (18-14, 24-14, 23-14, 17-27)
Az első három negyedben az Emani Gant  (23 pont, 19 lepattanó, 3 blokk) és Bus Iván (18/3 pont, 7 gólpassz, 5 eladott labda) vezette hazaiak fokozatosan elhúzva a Salgótarjántól döntésre vitték a dolgot. Pedig lett volna esélyük a vendégeknek, hiszen a Nyíregyháza  gyengén dobott távolról (tripla: 2/19, 10,52%), ám csupán a záró szakaszban tudtak kozmetikázni a vereségükön elsősorban Blaskovits László (30/12 pont, 6 lepattanó) és William Moore (19 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) révén.

NYUGATI CSOPORT

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC- Bajai Bácska FKE 104-75 (25-20, 27-18, 21-21, 31-16)
Hatan is tíz pont fölé jutottak a győrieknél, Kovács Barnabás (24/18 pont, 9/10 mezőnyből, 6/7 tripla) pedig egészen elképesztő dobóformát fogott ki. Nárai Bence 19/3 pontot és 5 lepattanót, Kovács Soma 14/6 pontot, Ruják Bence 14/3 pontos, 10 gólpasszos dupla-duplát tett a közösbe a győrieknél, Baruta Richárd 13/9 ponttal és 5 lepattanóval Puszta Dávid pedig 11/3 ponttal és 4 gólpasszal zárta a találkozót. Az egyik kulcsjátékosát, Mándity Mátét nélkülöző vendég bajaiak Milos Vukiccsevics (28/6 pont 14 lepattanó, 4 gólpassz) és Piukovics Bálint (18/9 pont, 3 gólpassz, 5 eladott labda) és Délity Bence (11/9 pont, 3/11 tripla, 4 eladott labda, 3 gólpassz) jóvoltából az első negyedben még tartották magukat, de később fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe  a remek csapatjátékot nyújtó hazai együttes.