Férfi NB I: két mérkőzés maradt vasárnapra
13
2016
2016. november 13.  |  21:22
Nem adott esélyt at a Atom a piros-kékeknek

Két mérkőzés maradt vasárnapra a férfi élvonal 7. fordulójából. A Paks a Vasast fogadta hazai pályán, mindkét csapat gyengén kezdte a szezont, így égető szüksége lett volna a győzelemre. Az ASE kezdett jobban, sem támadásban, sem védekezésben nem találta a helyét az újonc, az első negyed után 23-12 volt az állás. A folytatásban valósággal szétdobták ellenfelüket a hazaiak: Gilbert kétszer, Will és Kovács egyszer-egyszer volt eredményes távolról, hiába kért kétszer is időt a Vasas, pillanatok alatt megugrott a különbség, a Paks kétszer annyi pontnál járt, mint a vendégek. Medve hármasával már több mint húsz volt közte. A félidőre 51-25-ös állással mentek pihenőre a felek.

A fordulás után sem változott a játék képe, továbbra sem tudott nagy ellenállást kifejteni a Vasas, még tovább nyílt az olló, hamar harminc fölé kúszott a különbség (59-28), az utolsó felvonás 80-49-ről indult, minden lényeges kérdés eldőlt. A végén már sok lehetőséget kaptak a cserék mindkét oldalon, leadott ugyan tetemes előnyéből az ASE, de komoly veszélyt nem tudott jelenteni rá a Vasas.

Atomerőmű SE - Vasas Budapest 98-77 (23-14, 28-11, 29-24, 18-28)

ASE Sportcsarnok, 500 néző

V.: Benczur T., Tőzsér D., Gyuris P. (Faidt M.)

ASE: Hill 10/6, Medve 6/6, Samenas 11/9, Gilbert 13/9, Tiby 15/3. Csere: Will 12/6, Kovács Á. 12/6, Morse 7, Illés 7/3, Gulyás 3, Bagó 2, Kalmár -.

Vasas: Taylor 11/3, Thompson 18/6, Horváth Á. 7/3, Garamvölgyi A. 7, Pacher 16. Csere: Katona R. 6/6, Faragó 5/3, Andrássy 5/3, Moravcsik 2, Boros -, Peringer -, Völgyi -.

Ubilla ellenállhatatlan volt Kecskeméten

Sok hibával indult a KTE-ZTE mérkőzés. Az első negyed nagy részét a vendégek uralták, kevés pont született, 12-13 állt a táblán tíz perc után. Nagy érvágás volt a kék-fehéreknek, hogy a 12. percben Drungilas már a negyedik személyhibáját kapta meg, így egy időre le kellett cserélni. Ennek ellenére elhúzott a ZTE, amely 12-0-val kezdte a második etapot. Közel hat percet kellett várni az első kecskeméti kosárra, amitől azonban akkora erőre kaptak a hazaiak, hogy egy 14-2-es rohammal visszajött egy pontra a Kecskemét (26-27). Az első félidő után 28-29 volt az állás.

A fordulás után a remekül játszó Karahodzsics 2+1-es akciójával már a KTE vezetett, Molnár kosara után pedig időt kellett kérnie Bencze Tamásnak. Benke triplája több mint négyperces zalai kosárcsendet tört meg. A Kaposvárról igazolt bedobó mellett Ubilla volt a másik, aki vállára vette a vendégeket, 45-45-ös döntetlenről indult a záró felvonás. Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, nem lehetett megjósolni a győztest. A ZTE irányítója tarthatatlan volt, a 36. percben viszont Djeraszimovics megszerezte a Kecskemét első - és egyben utolsó - tripláját, ezzel felhozta egy pontra csapatát (55-56). A végén kulcspillanatokban Szabó kétszer is eredményes volt a palánk alól, Mohácsi hármasa pedig demoralizáló volt. Hiába próbálkozott még Ivosev a hazaiaknál, ez már csak a szépítésre volt elég.

KTE-Duna Aszfalt - Zalakerámia ZTE KK 62-68 (12-13, 16-16, 17-16, 17-23)