Női NB I: a Vasas nyerte a budai rangadót
12
2016
2016. november 12.  |  20:58

Végig szoros küzdelmet, nagy csatát hozott a BEAC és a Vasas összecsapása, ám a vége a vendégeké volt. A ZTE az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve biztosan verte az MTK-t.

BEAC-Újbuda - Vasas Akadémia 63-69 (15-12, 21-14, 14-13, 13-20)

Az évad során először játszott a legerősebb összeállításában a BEAC, amely egységes, jó csapatteljesítménnyel a záró szakasz középéig nemhogy partiban volt a 3 légióssal felálló Vasassal, hanem Süle Krisztina (11/6 pont, 6 lepattanó) triplájával a 36. perc végén 63-58-ra vezetett. Ebben Pusztai Petrának (pont, 2-2 lepattanó és gólpassz), Lelik Rékának (9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Pál Szandrának (8 pont, 3 lepattanó, 2 szerzett labda) valamint a sérülésből visszatérő Barnai Juditnak (8 pont, 13 lepattanó) voltak jelentős érdemei. A hajrá azonban elsősorban a bolgár Bachvarovának (24/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), az amerikai Rochelnek (18 pont, 16 lepattanó), valamint a végén 1 pontos Vasas vezetésnél két büntetőt biztos kézzel értékesítő Dúl Pankának a jóvoltából a vendégeké volt. A Vasas az utolsó bő 4 percet 11-0-ra nyerve fordított, s megszerezte harmadik győzelmét, s ezért Snezena Csolics (12/3 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz) is sokat tett.

ZTE NKK - MTK Budapest 67-47 (21-13, 20-11, 13-11, 13-12)

Az első negyed közepén, 5-4-es hazai vezetésénél Burkholder (14/9 pont, 4 lepattanó) triplája egy 11-2-es ZTE rohamnak ágyazott meg, s ennek köszönhetően 8 pontos előnnyel zárta a hazai csapat az első 10 percet. A második negyed elején a ZTE rátett még egy lapáttal, s  Nagy Dóra (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Őri Györgyi (13/3 pont, 4 lepattanó) és Böröndy Vivien (8 pont, 4 lepattanó) vilanásaival egy újabb 11-2-t bemutatva közel 20 pontosra növelte előnyét. Ezt követően ugyan Túróczi Nikolett (10 pont, 11 lepattanó), Ambrus Szandra (8 pont, 5 lepattanó) és Koch Dóra (8/3 pont, 2 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából kiegyenlítetté tudta tenni a játékot az MTK, de a ZTE biztos sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben.