Felemás mérleg a férfi nemzetközi kupákban
2016
2016. november 9.  |  22:46

BAJNOKOK LIGÁJA

Elrontotta a végét a Szolnok

Nehezen lendültek bele a csapatok, eleinte kevés pont született a Szolnok-Partizán Belgrád BL-találkozón. Kinney hármasával még 5-4-re a hazaiak vezettek, de aztán egy 0-10-es szériával fordítottak a szerbek. Nagyon kellettek Vojvoda és Boriszov hármasai, az első negyed 16-20-as eredménnyel zárult. Büntetőkkel araszolt előre az Olaj, amely 20-20-nál utolérte ellenfelét. A 17. percben Boriszov tiszta hármasa után fordult is a kocka (28-27). Az első félidőben csak Vojvoda, Kinney és Boriszov talált be a Szolnokból, a szünetben 32-33 volt az állás.

Továbbra is kevés pontot hozott a találkozó, a Tisza-partiak előbb feljöttek egy pontra (46-47), majd Bircsevics vezérletével kezdett megint meglógni a Partizán. A hajrában többször is hibáztak Kinneyék, így 46-53-ról indult az utolsó felvonás. Ahogy telt-múlt az idő, egyre nagyobb lett a különbség. Hiába kért többször is időt Sztojan Ivkovics, csapatának nem sikerült rendeznie a sorokat. A végére teljesen szétesett a magyar bajnok, a masszívan, szervezetten játszó Partizán megérdemelten nyert.

Szolnoki Olaj KK - KK Partizán Belgrád 55-70 (16-20, 16-13, 14-20, 9-17)

Bajnokok Ligája, E-csoport, 4. forduló

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok

Szolnok: Kinney 5/3, Vojvoda 21/9, Barnies 1, Boriszov 12/6, Wright 9. Csere: Tóth Á. -, Wittmann 2, Eilingsfeld 5/3, Popovics -.

Partizán: Ratkovica 6, Vrabac 4, Andrics 4, Bircsevics 17, Lukovics 14. Csere: Robinson 5/3, Marinkovics 7/3, Hatcher 11/3, Koprovica 2, Karahodzsics -.

Kipontozódott: Tóth Á. (35. perc).

Statisztika:

EURÓPA-KUPA

Visszavágott az Alba a Benficának

Az első negyed a sokáig hibátlanul dobó hazaiakról szólt az Alba-Benfica összecsapáson. Lóránt Péter tarthatatlan volt, a nagy rohanást hozó tíz percből a magyar csapat jött ki jobban (26-20). A folytatásban visszaesett a kék-fehérek játéka, az ex-fehérvári Hollis büntetőivel át is vette a vezetést a Benfica (33-34), de a szünetre 44-39-es hazai előnnyel mentek öltözőbe a felek.

Edwards és Lóránt vezérletével ismét nekiesett ellenfelének az Alba. Tizennégy pontos hazai vezetés után a szívós vendégek 8-0-s sorozatot produkáltak, ezzel jelezve, még semmi nem dőlt el. Átlendült a holtponton a Dzunics-csapat, 69-56-ról indult a záró felvonás. Az utolsó öt perc előtt tízen kívül volt a különbség, Lóránt ismét vállára vette csapatát, 80-64-nél hiába kértek időt a vendégek, az Alba már nem engedte többször vissza a portugálokat. A fehérváriak magabiztos győzelmüknek köszönhetően továbbra is vezetik csoportjukat.

Alba Fehérvár - SL Benfica 90-71 (26-20, 18-19, 25-17, 21-16)

FIBA Europe Cup, A-csoport, 4. forduló

Alba Regia Sportcsarnok, 1600 néző

Alba: Taylor 9/3, Edwards 21/9, Shepard 18, Lóránt 17/3, Keller Á. 2. Csere: Farr 7/3, Burgess 9/9, Tóth P. 3/3, Markovics -, Keller I. 2.

Benfica: Raivio 6, Morais 8/6, Soares -, Hollis 16/3, Barber 13. Csere: Andrade 21/15, Fernandes 5/3, Dos Santos 2, Barroso -.

Simán nyert a Nanterre a Sopron ellen

A franciák kezdtek jobban, aztán Spica és Mills vezérletével hat perc után átvette a vezetést a Sopron (16-14). Maradt még azonban fordulat az első negyedben, a tízedik perc végén 29-20-as állást mutatott az eredményjelző. A második etapban 37-25-nél időt kért Sabáli Balázs, később aztán fel is jött négyre csapata. Ezután viszont egy 10-0-s hazai roham következett, 56-38-as állással mehettek a csapatok pihenőre.

Rémálomszerűen indult a harmadik negyed, egy újabb 10-0-s szériát produkáltak a hazaiak. A franciáknak minden bejött, remek dobószázalékkal tüzeltek, aminek köszönhetően már harminchat ponttal is vezettek. A nagy előny birtokában visszavett a Nanterre, a harmadik negyed végére visszajött huszonöt pontra a Sopron. Az utolsó tíz perc már csak formalitás volt, ilyen arányban is megérdemelten nyert a csoportelső.

Nanterre 92 - Sopron KC 106-75 (29-20, 27-18, 29-22, 21-15)