Európa-kupa: nagyot lépett a továbbjutás felé a Körmend
09
2016
2016. november 9.  |  02:23
Kedden este a belga bajnokság sereghajtójának, a Limburg Unitednek a vendége volt az Egis Körmend a FIBA Europe Cup B-csoportjának 4. fordulójában. A vasiak az első percektől fogva agresszívan védekeztek, a támadásaikat pedig próbálták gyorsan befejezni, ezt a tempót nehezen bírták a hazaiak, az első negyed után 19-8-ra vezetett Teo Cizmic együttese. A remekül játszó Allen vezérletével már 15 pont is volt a különbség (31-46), a nagyszünetben aztán 35-48-at mutatott az eredményjelző.

A fordulás után sem változott a játék képe, a harmadik negyedre eldőlt a találkozó, Loveridge hármasa után ugyanis már húszra rúgott a differencia (52-72), így az utolsó tíz perc már csak formalitás volt. Az összecsapást teljesen megérdemelten nyerte 92-75-re az MTE, amely első idegenbeli győzelmével életben tartotta továbbjutási reményeit.

Hubo Limburg United - Egis Körmend 75-92 (8-19, 27-29, 17-27, 23-17)

FIBA Europe Cup, B csoport, 4. forduló

Hasselt, Sporthal Alverberg

Limburg: Lasisi 10/3, Lemaire 4, Vilhjalmsson 5/3, Tuttle 15/3, Jansen 15/6 Csere: Mukubu 2, Simons 15/9, Swing 2, Desiron 7, Snyers -.

Körmend: Petty 6, Smith 16/6, Ferencz 8/6, Loveridge 21/15, Horti 2 Csere: Allen 37/18 , Csorvási 2, Németh -, Oroszi -.

Fotó: fiba.com