Férfi NB I: idén is nyert a ZTE Szolnokon
06
2016
2016. november 6.  |  22:56

Kecskeméten nyert a Kaposvár

Alacsony színvonalú mérkőzésen győzte le nyolc ponttal a Kaposvár idegenben a Kecskemétet. A hazaiaknál ezúttal Camphor helyett Middleton szerepelt hátvéd poszton, a sérült Ivosev pedig vállalta ugyan a játékot, de csak a cserepadon kezdett. Eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed második felében fordított a KKK, és tíz perc után hat ponttal járt előbbre (18-24). A folytatásban is többet hibázott a Kecskemét, így tovább nőtt a különbség. A somogyiak Cooke, Hendlein és Simms vezérletével pontosabbak voltak. A nagyszünetben 35-46 állt a táblán.

Nem változott a játék képe a második félidőre sem, Fekete Ádám csapata pár ponttal vezetett, a KTE pedig rohant az eredmény után, hol több, hol kevesebb sikerrel. Az utolsó negyedre még feljött ugyan öt pontra a Kecskemét, de aztán megrázták magukat a vendégek, és könyörtelenül kihasználták Mészárosék hibáit. Visszavertek minden felzárkózási kísérletet, és végül megérdemelten nyertek.

KTE-Duna Aszfalt - Kaposvári KK 71-79 (23-28, 12-18, 18-18, 18-15)

Messzi István Sportcsarnok, 600 néző

V.: Földházi T., Szabó G., Balog Gy. (Várhalmi Zs.)

KTE: Pongó Má. 5/3, Middleton 11/6, Djeraszimovics 16/3, Hegedűs -, Karahodzsics 15. Csere: Ivosev 12, Mészáros 9/3, Molnár M. 2, Pongó Ma. 1, Jakab P. -.

Kaposvár: Wisseh 8/6, Duren 11/3, Cooke 18/6, Hendlein 16, Simms 15. Csere: Fodor M. 8, Baki 3/3, Papp -, Kocsis -, Grebenár -.

Idén is nyert a Tiszaligetben a ZTE

A harmadik fordulóból elmaradt Szolnok-ZTE összecsapást pótolták vasárnap este a felek a Tiszaligetben. A bajnoknál akadt egy nagy hiányzó: a MAFC ellen kiállított Vojvoda Dávid nem léphetett pályára eltiltás miatt.

A zalaiak kezdtek jobban, a hetedik perc végén 24-16-ra is vezettek már, de az első negyed végére 26-21-re zárkózott az Olaj. A folytatásban hamar ki is egyenlített a címvédő, sőt a hajrára a vezetést is átvették Barniesék, a félidőre 53-50-es állással vonultak pihenőre a csapatok.

A fordulás után 9-0-s futással kezdett a vendég csapat, túl voltunk a meccs felén, amikor 64-56 volt a ZTE-nek. Szabó, Benke és Ubilla is ponterős volt, 65-71-ről indult az utolsó, mindent eldöntő felvonás. Izgalmasan alakult a vége. Előbb megrázta magát a Szolnok, és percek alatt ledolgozta hátrányát (73-73), de ZTE sem adta fel, és szinte azonnal válaszolt. Bencze Tamás együttese okos, taktikus játékkal kihasználta, hogy nem játszik az ellenfél legjobbja, és idén is bravúrt ért el a Tiszaligetben.

Szolnoki Olaj KK - Zalakerámia ZTE KK 85-91 (21-26, 32-24, 12-21, 20-20)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1200 néző

V.: Papp P., Frányó P., Minár L. (Farkas Z.)

Szolnok: Kinney 16/3, Wittmann 4, Barnies 20/6, Boriszov 17/9, Wright 6. Csere: Popovics 13/3, Tóth Á. 5, Eilingsfeld 4, Rudner -.

ZTE: Ubilla 23/6, Norfleet 13/9, Benke 17/9, Szabó Zs. 24/9, Drungilas 4. Csere: Kerpel-Fronius 8/3, Mohácsi 2, Czinger -, Velkey -.

Kipontozódott: Kinney (40. perc), illetve Drungilas (38. perc).

Könnyedén nyert az Alba

Medve Máté sérülés miatt hiányzott, az új igazolás, Lawrence Gilbert pedig még nem volt bevethető paksi oldalon az Alba Fehérvár elleni vasárnapi derbin. Brutálisan nekiestek ellenfelüknek a hazaiak, pillanatok alatt hatalmas különbség alakult ki, így már az első negyedben elkezdték a fiatalokat is játszatni az edzők, ebből is az Alba jött ki jobban: Filipovics Márkó triplájával zárult a teljes hazai fölényt hozó első negyed. Rohanós volt a játék mindkét oldalon, a nagy előny birtokában kiengedett az ezüstérmes, a félidőre 49-24-re zárkózottaz ASE. Hamar eldőlt a meccs.

A fordulás után sok volt a hiba és az eladott labda mindkét oldalon, visszaesett a tempó és a színvonal is. Megnyerte a negyedet és húszon belülre jött vissza a Paks (67-48). Az utolsó felvonás lepergett mindenféle különösebb izgalom nélkül, a Fehérvár takarékon játszva is fölényesen nyert.

Alba Fehérvár - Atomerőmű SE 96-67 (31-9, 18-15, 18-24, 29-19)