06
Nov
2016
2016. november 6.  |  22:21
A Győr és a Diósgyőr a papírformának megfelelően biztos győzelmet aratott a BEAC illetve az MTK ellen. A PINKK nem tudta megszerezni első diadalát, a ZTE is nyerni tudott Pécsett. A forduló rangadóján a 3. negyed hajrájában még 7 pontra feljött a PEAC a Cegléd otthonában, de a negyed végén egy jó sorozattal a CEKK gyakorlatilag "lerázta" magáról az éllovast, s nem várt, sima győzelmet aratott

CMB Cargo Győr - BEAC-Újbuda 93-68 (27-9, 24-22, 24-13, 18-24)

Simon Zsófia illetve Barnai Judit személyében mindkét oldalon hiányzott egy-egy kulcsjátékos. Szabó Flóra (10 pont, 4 lepattanó) révén a vendég BEAC szerzett vezetést, ám az Euroliga-szereplő Győr Laklóth Anna (8/6 pont, 3 gólpassz) két triplájára építve zsinórban 10 ponttal felelt, sőt a Kiesel (12 pont), Lihtarovics (14/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Hruscaková (18 pont, 8 lepattanó) légiós trió jóvoltából, 25-6-ra is vezetett, s lényegében 10 perc alatt eldöntötte a meccset. A folytatásban a BEAC a hosszabb kényszerpihenő után a szezonban először pályára lépő Süle Krisztina (16/3 pont, 6 gólpassz) valamint a bátran ügyesen kosarazó Boros Dorka (13/3 pont) és a magát triplákkal a végén "megszóró" Pusztai Petra (14/12 pont) jóvoltából egyes időszakokban kiegyenlítetté tette a játékot. Sőt a záró szakaszt elvitték az egyetemiek, de a győrieknél sokat játszottak, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, s Kovács Vanessza (11 pont, 4 lepattanó) és Szabó Petra (11/3 pont, 4 gólpassz) élt is ezzel. A lepattanó csatát 43-19-re nyerő Győr győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.

PINKK Pécsi 424 - ZTE NKK  63-71 (14-21, 18-19, 11-14, 20-17)

Az első percekben váltva vezettek a csapatok, Markovics (15/3 pont, 6 lepattanó) villanásaival a 3. perc elején még 6-5-re a PINKK vezetett, de Burkholder (23/9 pont, 9 lepattanó) vezérletével egy 13-2-vel nemcsak fordított, de el is húzott a ZTE. A folytatásban küzdelmes játék mellett többek között Horváth Zsófia (10 pont, 5 lepattanó) hasznos játékával nemcsak tartotta, de a záró szakasz végére 10 pont fölé növelte előnyét a vendég egerszegi együttes. A záró szakaszban Krstic vezetésével hosszú hajrát nyitottak a hazaiak, s egy 14-3-mal bő 2 perccel a vége előtt 3 pontra feljött a PINKK.  De ezzel el is lőttek a puskaporukat, a ZTE Nagy Dóra (11 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével újítani tudott, és megszerezte első idegenbeli győzelmét - a PINKK továbbra is nyeretlen.

Aluinvent DVTK Miskolc - MTK Budapest  91-44   (22-20, 24-12, 25-7, 18-5)

A látványos, színvonalas, kiegyenlített első negyedben Horváth Zs. (6/6 pont)  és az egyedül átlag fölöttit nyújtó Zsovár (14/12 pont, 8 lepattanó) két-két triplájára építve még tartotta a lépést a Diósgyőrrel az MTK. Később a hazaiak Rasheed (18/6 pont, 3 gólpassz), Jovanovics (20/3 pont, 11 lepattanó), Robertson-Warren (12 pont, 9 lepattanó), Tomlinson (10 pont, 11 lepattanó) és Czank  (10/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) jóvoltából egyre nyomasztóbb fölénybe kerültek, 7 blokkot is kiosztottak a vendégeknek, s a lepattanó harcot 46-27-re nyerték.

VBW CEKK Cegléd - PEAC-Pécs  90-66     (18-17, 21-13, 22-18, 29-18)

Az első félidőben sziporkázó Kányási Veronika (13/6 pont) kosarával szerzett vezetést a Cegléd a forduló rangadóján a veretlen PEAC ellen. A kiegyenlített első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A második negyed közepén a Kányási - Nagy-Bujdosó (18/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz)- Skorics (19/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) trió hatékony játéka révén egy 13-3-at 10 pont fölé növelte előnyét a Cegléd. A félidő hajrájában egységes csapatjátékkal 10 ponton belülre került a PEAC.

Szünet után az első félidőben inkább a mezőnymunkában jeleskedő Katona (16/6 pont, 8 gólpassz) és a tripla-duplától egyetlen ponttal elmaradó Medgyessy (9 pont, 11-11 lepattanó és gólpassz) villanásaival tartotta 10 pont körüli előnyét a Cegléd, a PEAC Licskai (12 pont) és Kuster (16/3 pont, 7 lepattanó) révén próbált "látótávolságon" belül maradni, s a 27. percben fel is jött 7 pontra. Cziczás László időkéréssel rendezte a ceglédi sorokat, utána Skorics triplájára és Makszimovics (9 pont, 3 lepattanó, 2 gólpassz) villanásaira építve egy 10-2-es rohammal 15 pontosra növelte előnyét a CEKK. Ezzel a Cegléd megtörte az éllovas ellenállását, és nem várt magabiztos győzelemmel fosztotta meg veretlenségétől a PEAC-Pécs csapatát. A leginkább szembetűnő különbség a csapatjátékban volt a két csapat között, s ezt jól tükrözi, hogy gólpasszok tekintetében a CEKK  32-12-re múlta felül a PEAC-ot.