Férfi NB I: továbbra is hibátlan a Körmend
06
2016
2016. november 6.  |  02:52

Második hazai meccsére, és egyben második győzelmére készült a Vasas, a Jászberény azonban folytatta volna remek idegenbeli szériáját.

Az első félidőben az újonc játszott jobb ritmusban, és rá tudta erőltetni az akaratát az ellenfélre. Az első negyedet 19-15-re a fővárosiak nyerték. A 16. percben már 37-22-re is vezettek Sárosi Bulcsú tanítványai, végül kilenc pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző a nagyszünetben (43-34).

56-56-ról indult a negyedik, ám mint később kiderült, nem utolsó játékrész. Az sem hozott ugyanis döntést, 71-71 után jöhetett a hosszabbítás. Hiába kezdte jól a ráadást a Vasas, ezután már minden a Jászberényről szólt. Innen már nem volt visszaút a hazaiaknak, és a JKSE megszerezte harmadik idegenbeli győzelmét.

Vasas Budapest - JP Auto-Jászberényi KSE 75-84 (19-15, 24-19, 13-22, 4-13) - hosszabbítás után

Budapest, Sport 11, 600 néző

V.: Kapitány G., Boros T., Praksch P. (Páli K. Dr.)

Vasas: Taylor 18/3, Horváth Á. 6, Thompson 17, Garamvölgyi 10, Pacher 15. Csere: Moravcsik 4, Andrássy -, Peringer -, Faragó 2, Katona 3.

JKSE: Protics 12/3, Arrington 15/3, Williams 32/9, Cseh 8, Sztamenkovics 7/3. Csere: Bazsó -, Barker 6, Brbaklics -, Czirbus 4.

Kipontozódott: Brbaklics (28.perc), Sztamenkovics (39. perc)

Továbbra is hibátlan a Körmend

A Körmend-Pécs meccs előtt a hazai klub gratulált korábbi játékosának, a nemrégiben Príma díjjal kitüntetett Bebes István polgármesternek.

Eleinte mindkét csapat nagyon sok hibával játszott, az első 10 percet a vendégek nyerték. A folytatásban magukhoz tértek a hazaiak, a 14. percben Allen kosarával fordítottak, majd nem sokkal később már több mint tíz ponttal is vezettek. 20-0-s periódus után Supola talált be egy triplával, és törte meg a vendégek kosárcsendjét. A félidőben 41-29 volt az állás.

A szünetben rendezte sorait a PVSK, és szép lassan visszajött a meccsbe. Bíró Olivér távolija után a 27. percben ismét egál volt (52-52). Ismét izgalmassá vált a találkozó, a vasiak jobb dobóteljesítménye miatt azonban 6 pontos körmendi vezetéssel vágtak neki a csapatok a záró negyednek. A piros-feketék lendületét már nem lehetett megtörni a végén, a hazaiak nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból, ha nehezen is, de behúzták a negyedik bajnokijukat is, ezzel továbbra is veretlenül elsők.

Egis Körmend - PVSK-PANNONPOWER 85-75 (12-16, 29- 13, 19-25, 25-21)

Körmend, Városi Sportcsarnok, 1950 néző

V: Pálla Z., Farkas G., Vida J. (Major Gy.)

Körmend: Petty 27/6, Saddler 2, Smith 9, Loveridge 14/6, Horti 3 Csere: Allen 18/9, Csorvási -, Ferencz 12/6, Németh -.

PVSK: Nelson 6, Supola 17/9, Smith 18/6, Budimir 12/3, Sejfic 11 Csere: Antóni 6/6, Bödör -, Halász 2, Bíró 3/3.

Kipontozódott: Antóni (39.p.)

Lendületben maradt a Szeged

A Szedeák kezdte jobban a MAFC elleni találkozót, az első negyedet hét ponttal meg is nyerték a hazaiak. A folytatásban már tizenkettővel is ment a Lazics-legénység (34-22), ám a hajrá a fővárosiaké volt, a szünetre látótávolságon belül kerültek a vendégek (40-32).

A fordulás után hamar eldöntötte a meccset a Szeged, Csirics és Juhos vezérletével a harmadik negyedet 25 pontos előnnyel zárták a zöld-fehérek. A szegedi henger tovább folytatódott a végéig, bár volt már közte több mint harminc is, a vége 94-67 lett, imponáló játékkal szerezte meg második győzelmét a Lazics-csapat.

Naturtex-SZTE-Szedeák - MAFC 94-67 (25-18, 15-14, 28-11, 26-24)