Pasaréten sem botlott a Szekszárd
04
2016
2016. november 4.  |  23:56

Egyetlen igazán jó negyed elég volt a Szekszárdnak ahhoz, hogy a Vasas otthonában is folytassa szép győzelmi sorozatát.

Vasas Akadémia - Atomerőmű KSC Szekszárd 52-76 (14-14, 14-28, 15-16, 9-18)

Meglepetésre a Vasas kezdett jobban, Cassandra Rochel (8 pont, 9 lepattanó) vezérletével 8-2-re vezettek a hazaiak. A Szekszárd 7 és fél perc elteltével is csak 4 pontnál tartott, de a szakasz hajrájában Studer Ágnes (8/6 pont) egymás után két vendég akciót fejezett be triplával, s átvette a vezetést a Szekszárd. A negyed végén Snezsena Csolics (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) révén egyenlített a Vasas.

Magyar-szlovén pontpárbajjal kezdődött a második negyed, hazai részről Bajnóczi Viktória (6 pont) és elsősorban Markó Dorina (9/3 pont, 4 lepattanó), a Szekszárdból a két szlovén légiós, Maja Erkic (15/3 pont, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Eva Lisec (15 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) villogott. A 14. és a 19. perc között egy 19-3-as rohammal döntésre vitte a dolgot a Szekszárd, s a két szlovén mellett ebben a triplát szerző Studer Zsuzsa (6/3 pont, 3 gólpassz) és Bálint Réka (13/9 pont, 7 lepattanó) keze is benne volt.

Szünet után tartotta a 15 pont körüli előnyét a Szekszárd, s a különbség az utolsó 5 percre elfáradó Vasassal szemben 20 pont fölé nőtt.

Úgy is biztosan tudott nyerni idegenben a Szekszárd, hogy igazán jól csupán a második negyedben játszott.