Bajnokok Ligája: súlyos vereség Ludwigsburgban

MHP RIESEN LUDWIGSBURG (német)-SZOLNOKI OLAJ 99-56 (28-11, 20-16, 22-20, 29-9)

Ludwigsburg, 1768 néző. V: Jasevicius (litván), Jokics (montenegrói), Yilmaz (török)

LUDWIGSBURG: Washpun 4, McCray 6, COTTON 18/6, Martin 8, THIEMANN 19. Csere: COOLEY 20, Gonzalvez 2, TOPPERT 12/6, Loesing 5/3, Boone 5. Edző: John Patrick

SZOLNOK: Kinney 5/3, VOJVODA 15, Popovics 2, Boriszov 13/3, Wright. Csere: Tóth Á. 3, BARNIES 13/12, Wittmann, Eilingsfeld 5/3. Edző: Sztojan Ivkovics

A Bajnokok Ligája 3. fordulójában a két vereséggel kezdő Ludwigsburg vendége volt szerdán este a Szolnok. A magyar bajnokhoz visszatért a kézsérüléséből felépülő James Kinney, aki rögtön a kezdőcsapatban kapott helyet. Sok örömre azonban nem volt oka, hiszen három perc után már 8-0 volt az állás, és hiába kért időt 15-3-nál Sztojan Ivkovics, az első negyedet 28-11-re a hazaiak nyerték. A folytatásban tovább nőtt a különbség a két csapat között, volt már huszonöt is közte, a nagyszünetre végül 48-27-es állással vonultak öltözőbe a csapatok.

A harmadik etap elején felvillant a felzárkózás lehetősége a Szolnok előtt, ám a remekül dobó németek még időben kapcsoltak, és visszavertek minden kísérletet, 70-47-ről indult az utolsó felvonás. Nagy csoda már nem történt a végén, miután a Ludwigsburg húsz pontot vert az utolsó tíz percben az Olajra, a vége kiütéses, 43 pontos zakó lett.