Európa-kupa: az Alba és a Sopron is nyert
2016. november 3.  |  04:59

Európa-kupa

A-csoport, 3. forduló:

Alba Fehérvár-Chalon (francia) 111-91 (28-26, 28-16, 36-22, 19-27)

A francia bajnokság egyik élcsapatával, az A-csoportot hibátlan mutatóval vezető Elan Chalonnal játszott hazai pályán az Alba Fehérvár. Braniszlav Dzunics együttese Justin Edwards vezérletével pár perc után felvette a kesztyűt, és két ponttal megnyerte az első negyedet. A másodikat álmosan kezdték a vendégek, pillanatok alatt meglógott tízzel az Alba (38-28). Remek százalékkal tüzeltek a kék-fehérek, aminek köszönhetően már tizenhattal is ment a magyar együttes, a félidőt Brandon Taylor a saját hármas vonalán belülről dobott dudaszós triplája zárta (56-42).

A szünet után ott folytatták a Fejér megyeiek, ahol abbahagyták. Szebbnél szebb kosarakat szereztek, a közönség élvezte, amit látott. Edwards zsákolása után a különbség túllépte a harminc pontot, 92-64-ről, a komplett cseresorával kezdte a zárónegyedet a hazai gárda. A hajrára nem maradt izgalom, az Elan Chalon igyekezett szűkíteni a különbséget, de védekezésük nem működött, így nagy veszélyt már nem jelentettek a Fehérvárra.

Székesfehérvár, 1800 néző. V: Ciulin (román), Juras (szerb), Jovanic (bosnyák)

FEHÉRVÁR: TAYLOR 14/3, EDWARDS 22/12, Shepard 12, LÓRÁNT 22/6, KELLER Á. 12. Csere: FARR 16/6, Burgess 5, Tóth P. 4, Markovics 4, Filipovics. Edző: Dzunics Braniszlav

CHALON: ROBERSON 18/12, N'Zeulie 12/6, HARRIS 17/15, Clark 8, Fall 13. Csere: Ndoye, Mejeris, Gipson 8, BOUTEILLE 13/3, Pitard 2. Edző: Jean-Denys Choulet

Statisztika:

D-csoport:

Sopron KC-Porto (portugál) 75-72 (27-14, 15-21, 16-20, 17-17)

Sopron, 1200 néző. V: Vucskovics (szlovén), Olaru (román), Sljivics (osztrák)

SOPRON: Ruják 2, Mills 6, LEWIS 16/12, Dufault 9, SPICA 25. Csere: THREATT 8, Tóth G. 9/3, Takács N., Bán T. Edző: Sabáli Balázs

PORTO: XAVIER 11/9, Bastos 2, SILVA 17/3, WASHBURN 17/3, Borovnjak 8. Csere: Queiroz 4, Miranda 7/3, Bessa 6, Ventura, Oliveira. Edző: Ramón Suárez

Kipontozódott: Washburn (40. p.), Queiroz (40. p.)

Két nyeretlen csapat feszült egymásnak a Novomatic Arénában szerda este, ahol a Sopron fogadta a portugál bajnok Portót a FIBA Europe Cup harmadik fordulójában. A hazaiak kezdtek jobban, a luzitánok rengeteg hibával játszottak, az első negyed után 27-14 állt az eredményjelzőn. A második negyedben feljött öt pontra a Porto (36-31), Lewis utolsó másodperces trojkája után 42-35-ös soproni vezetéssel vonultak a csapatok a nagyszünetre.

Fej-fej mellett haladtak a felek a fordulás után, az SKC őrizte minimális előnyét. A vendégek egy pillanatra kiegyenlítettek, de végül a hazaiak hárompontos előnnyel várhatták a záró felvonást (58-55). Hosszú idő után, a hajrában ismét fordított a Porto (64-65). Izgalmasan alakult a vége, Mills egy szép ziccerből egyenlített, majd az utolsó percen belül Spica visszavette a vezetést a Sopronnak (73-72). Threatt keze nem remegett meg a büntetővonalról, így Sabáli Balázs együttese megszerezte első sikerét a nemzetközi porondon.

Fotó: fiba.com