01
Nov
2016
2016. november 1.  |  22:52

Kedden este a holland Groningenvendégeként játszott rangadót a FIBA Europe Cup sorozatban az Egis Körmend. Azelső negyedet a hazaiak uralták, és 22-19-re meg is nyerték. A folytatásbanaztán Saddler vezérletével hamar sikerült fordítania a magyar csapatnak, 38-42-esállással vonultak szünetre a csapatok.

Mindkét gárda nagy elánnal jött ki a második félidőre, a Groningen az elsőhárom percben csak triplából volt eredményes, Dourisseau, Fieler és Jeter isdobott egyet, Jeter ziccere után pedig már időt kellett kérnie Teo Cizmic edzőnek,mert hátrányba került csapata (49-48). Sikerült is rendezniük a sorokat apiros-feketéknek, a záró felvonás 57-61-ről indult. A 36. percig őrizte ispárpontos előnyét a Körmend, a hajrára azonban fejben elfáradtak a Rába-partiak,a kulcspillanatokban rossz döntéseket hoztak, így végül hiába vezettek sokáig,nyerhető meccset veszítettek el.

A Körmend egy győzelemmel és két vereséggel harmadik a csoportjában.

Donar Groningen - Egis Körmend 79-74  (22-19, 16-23, 19-19, 22-13)

FIBA Europe Cup, B csoport, 3. forduló

Groningen, MartiniPlaz

Groningen legjobb dobói: Jeter25/15, Dourisseau 22/12, Fieler 12/6, Cunningham 10/6.

Körmend: Petty 15/3, Smith 10/3,Saddler 20/3, Loveridge 13/9, Horti 2. Csere: Ferencz 2, Allen 12/6, Csorvási-, Németh -.