Idegenbeli sikerek a másodosztályban
01
2016
2016. november 1.  |  01:51

Egy-egy mérkőzés maradt vasárnapra illetve hétfőre a férfi NB I B nyugati csoportjában. Mindkét találkozón vendégsiker született, az MTK Törökbálint biztosan győzött Székesfehérváron, a Veszprém pedig szoros csatában diadalmaskodott.

NYUGATI CSOPORT

Alba Fehérvár - MTK Törökbálint 58-72 (18-25, 13-20, 15-14, 12-13)

A papírformának megfelelően az MTK győzött. A vendégek az első félidőben Szabó Tibor (15 pont, 12 lepattanó) és a sokoldalúságát bizonyító Jakab Péter (14/3 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) vezérletével 14 pontos előnyt szereztek. Szünet után a hazaiak elsősorban a Szabóhoz hasonlóan dupla-duplát elérő Filipovics Markó (18/6 pont, 11 lepattanó) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de Szabó és Jakab mellett Horváth Kristóf (14/9 pont, 6 lepattanó) és Bihari Máté (14 pont, 5 lepattanó) gondoskodott a biztos MTK-sikerről.

PVSK-Kronosz - HOYA Veszprémi Egyetem 66-68 (20-18, 20-19, 10-13, 16-18)

A veszprémiek ellen is bizonyították a pécsi fiatalok: nem véletlenül kapták el az Oroszlányt sem. Végig szoros volt a találkozó, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyt szerezni, Az első negyed végén Krnjajski Boris (7/3 pont, 3 gólpassz) triplájával a hazaiak vezettek. A második szakaszban is fej-fej mellett haladt a két csapat, a félidő végén az igen szép dupla-duplát elérő Demeter Attila (21/6 pont, 15 lepattanó) találatával 3 pont előnnyel térhettek pihenőre a pécsi fiatalok.

Térfélcsere után szigorított a védekezésén a Veszprém, amely Helmeczi András (12/3 pont, 4 lepattanó) és Körtélyesi Gergely (15/3 pont, 17 mezőnykísérlet, 13 lepattanó) vezetésével 11-0-lal kezdve a második félidőt 8 pontos előnyre téve szert. A küzdelmes negyed második felében ismét Demeter lépett elő, s egy 10-2-vel ledolgozta hátrányát a PVSK-Kronosz.

A krónikás ritkán sütheti el, amit a záró szakasz előtt: az állás abszolút fifty-fifty (50-50) volt.  A záró szalaszban Jilling László (14/12 pont) vezérletével 7-0-lal kezdett a Veszprém, de utána beesett 3 hazai tripla sorrendben Veljko Dragasevic (7/3 pont), Demeter, valamint Antóni Csanád (19/6 pont, 6 lepattanó) jóvoltából, s ismét a hazaiaknál volt az előny. Sőt egy duplával 11-0-t futva 4 pontos előnyt szerzett a Kronosz. Jilling újra beemelt 2 triplát, visszavette, s már nem is adta ki a kezéből a vezetést a rutinosabb Veszprém, amelyből az előbb említett kosarasok mellett Hegedűs Attila (10 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) jókora mezőnymunkával járult hozzá a vendégek nehezen kiharcolt sikeréhez.