Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 5. forduló
2016
2016. október 31.  |  23:10

KELETI CSOPORT

MAFC - Szegedi KE 56-95 (15-24, 12-22, 9-28, 20-21)

Az első három negyedet - különösen a harmadikat - egyértelműen uralta a vendég szegedi együttes, amelyben öten - Tóth Cecília (16/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Kecskés Fanny (14/3 pont, 10 lepattanó), Vári Zita (14 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz),  Kőházi Fanni (12/3 pont, 3 gólpassz) és Horváth Zsanett (12/3 pont, 7 gólpassz) is 10 pont fölött dobtak. Ráadásul az övék mellett  Jáhni Zsófia (9 pont, 15 lepattanó) és Nagy Lili (3 pont, 6 gólpassz) játékát is ki lehet még emelni. A hazaiak közül egyedül Abaházy Anna jutott el 10 pontig (5 lepattanóval), Rozsics Lilla 6 pontja mellé 11 lepattanót szerzett. Hogy mennyivel jobb csapatjátékot játszott a Szeged azt a gólpasszok száma mutatja, e tekintetben 33-12-re múlták felül a hazaiakat a vendégek.

Nyíregyházi Kosársuli - Kiss Lenke Kosársuli 100-63 (26-17, 28-14, 24-17, 22-15)

Papírforma. A meccs már az első félidőben eldőlt, szünetben 54-31-re vezetett a Nyíregyháza. Egyetlen gólpassz hiányzott Papp Klaudiának (35/12 pont, 11 szerzett labda, 10 lepattanó, 9 gólpassz), hogy elérje a sportágban igen-igen ritka quadriple-double-t, azaz, hogy négy statisztikai mutatóban is két számjegyű eredményt érjen el. Remek teljesítménye mellett szinte eltörpül Frakasinszki Orsolya igen masszív 14 pontos, 26 lepattanós dupla-duplája. Fekete Dóra 20/6 pontjával is sokat tett azért, hogy a hazaiak elérjék a 100 pontot. A vendégektől Nagy Andrea (15 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, de 7 eladott labda) volt a legeredményesebb, és Szabó Enikő (12/6 pont) jutott még 10 fölé.

DEAC-Szolnok 76-42 (19-16, 23-13, 19-10, 15-3)

Talán kicsit lezserre vette a nyeretlen Szolnok elleni meccs elejét a DEAC, s ezért a Tisza-parti együttes Imre Nóra (8 pont, 10 lepattanó) vezetésével az első negyedben partiban volt veretlen vendéglátójával. A folytatásban aztán azért kidomborodott a Foltin Bianka (16 pont, 15 lepattanó), Göttlinger Anna (15 pont, 5 lepattanó), Földvári Andrea (11 pont, 12 lepattanó) Jávor Petra (11/9 pont) négyes vezette DEAC palánk alatti erőfölénye, valamint nagyobb tudása. A hazaiak játékát jól szervezte Gál Annamária (6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), valamint Szabó Réka (0 pont, 6 glpassz). A záró szakaszra elfogyott a Szolnok, amelyből Imre mellett még Munkácsi Enikő (7 pont) és Bozsó Katica (4 pont, 7 lepattanó) emelhető ki.

NYUGATI CSOPORT

Ajka - Dávid Kornél KS 66-57 (16-10, 16-14, 13-20, 21-13)

Kemény, küzdelmes meccs volt, amelyen a harmadik negyed után egyetlen pont volt az újonc hazai csapat előnye. A találkozó egészen a hajráig szoros, izgalmas volt, a fehérváriak Pap Regina (17 pont, 6 lepattanó), Rozsics Teodóra (12 pont, 11 lepattanó) és Balsay Dalma (14 pont, 12 lepattanó) vezetésével egészen a hajráig jól tartották magukat, 4 perccel a befejezés előtt 1 pont volt a Balsay Anna (24/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 kiharcolt fault), Róth Judit (13/6 pont), Zólyomi Karina (13/3 pont, 3 gólpassz), Csikász Anna (8 pont, 12 lepattanó) kvartett húzta Ajka előnye. Lényegében a végére alakult ki a legnagyobb különbség a hazaiak a meccset lezáró 11-3-as remek hajrája révén.

TFSE - Tatai SE 76-52 (23-9, 21-14, 20-12, 12-17)

Félidőben már 21 ponttal 44-23-ra vezetett a TF és ez nyerőnek bizonyult. A magabiztos hazai rajt-cél győzelemből Karlócai Julianna 17/9 pontos, 14 lepattanós, a főfoglalkozására nézve irányító Miháczi Dia pedig 14 pontos 16 - volt 4 gólpassza is - lepattanós dupla-duplával vette ki részét. Mányoky Judit 6/24-es mezőnymutatóval 15/9 pontig jutott, s kiosztott 6 gólpasszt. A vendég tataiaknál Kiss Judit volt a legeredményesebb 14/6 ponttal, s náluk is akadt két dupla-duplázó Lendér Lilla (12/6 pont - 4/18 mezőnyből - 12 lepattanó) és Somkúti Janka (10-10 pont és lepattanó) személyében.

BKG DSE - ELTE-BEAC Újbuda U23 54-64 (23-14, 11-12, 15-15, 5-23)

Rezgett a léc a BEAC veretlen, de sérülés miatt egyik legjobbját, Barnai Juditot nélkülöző fiataljainak Szigetszentmiklóson. Az első negyedben Ruttner Réka (20 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) remeklése révén közel 10 pontos előnyt szerzett a BKG. Ezt a folytatásban a BEAC az első félidőben eladott 17 labdájának,  valamint Shirian Fatime eredményes játékának köszönhetően a harmadik negyed végéig tartani is tudta. A befejező 10 percben - heti harmadik, vagy negyedik meccs ide vagy oda - érvényre jutott a BEAC fiataljainak jobb edzettségi állapota. A vendégek felőrölték a Szigetszentmiklós ellenállását és Lelik Réka (24/6 pont, 10 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) tripláira, valamint Boros Dorka (9 pont, 7/8 büntető) büntetőire építve a végén lehajrázták az erejével elkészülő  BKG-t. Abban, hogy a BEAC második csapata megőrizte veretlenségét, az óriási mezőnymunkát végző Suppán Annának (8 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda) is jelentős szerepe volt.