Női NB I: fölényes hazai győzelmek
31
2016
2016. október 31.  |  04:39
Mindhárom vasárnapi élvonalbeli női meccsen - így az első helyen álló PEAC és a második Győr csúcsrangadóján is - fölényes hazai győzelem született. A Sopron a Vasast 43, a Cegléd a PINKK-et 31, a PEAC a Győrt 30 ponttal verte

Uniqa Sopron - Vasas Akadémia 95-52 (30-11, 18-14, 22-14, 25-13)

Nagyon hamar eldöntötte a meccset a Sopron, amely 2-2 után egy 23-2-es Drammeh (13/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) és Weninger (10/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) vezette rohammal jelentős előnyt szerzett. Nem látszott a hazaiakon a hétközi, kétszeri hosszabbításos lengyelországi Euroliga-csata, s a magyar fiatalok felnőttek a feladathoz.  Colic (15/9 pont, 17 mezőnykísérlet, 3-3 gólpassz és szerzett, 4-4 eladott labda és lepattanó)  és Bachvarova (11/3 pont, 8 lepattanó) révén időnként kiegyenlítetté tette a játékot a Vasas. Krnics (12 pont, 5 lepattanó) és Crvendakics (15/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), a záró szakaszban pedig Határ (13 pont, 5 lepattanó) és Böröndy Dominika (9/3 pont) tett róla, hogy a különbség tovább nőjön.

VBW CEKK Cegléd - PINKK Pécsi 424 87-56 (25-10, 24-22, 18-11, 20-13)

Egyelőre a harmadik légiós, a szlovén irányító Katarina Ristic (11/9 pont) érkezése sem segített a PINKK csapatán. A baranyaiak az első negyedben 15 pontos hátrányba kerültek a Maja Skoric (19/6 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Medgyessy Dóra (16/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), valamint az ifjú Kányási Veronika (16 pont, 6 kihacolt fault) vezette Cegléd ellen. A második negyedben Ristic és a másik két légiós, Whiteside (13 pont) és Markovics (12 pont, 16 lepattanó) révén kiegyenlítetté tette a játékot a PINKK. Térfélcsere után ismét a Cegléd akarata érvényesült, amely fölényes győzelmet aratott.

PEAC-Pécs - CMB Cargo UNI Győr 90-60 (21-14, 30-24, 18-15, 21-7)

Végig dominált a remek csapatteljesítményt nyújtó PEAC, s megérdemelten nyerte fölényesen a forduló rangadóját. Hat pécsi játékos szerzett legalább 10 pontot, Raksányi Krisztna válogatott formában kosarazott (20/12 pont, 4/7 tripla, 5 lepattanó), a légiósok magas szinten tették, ami a dolguk, Kuster 15 ponttal és 8 lepttanóval, Siksniute 12 ponttal, 6 lepattanóval, Mandics pedig 11/3 ponttal, 6 lepattanóval és 7 gólpasszal zárt. Nem szabad megfeledkezni a Licskai (14 pont)-Zele (10/3 pont, 3 gólpassz) válogatott kettősről sem, tehát a veretlen éllovasnál a kulcsjátékosok hozták magukat, nem volt gyenge pont a pécsi csapatnál. Győri részről Simon Zsófia (17/6 pont, 6/8 mezőnyből), Kiesel (12/3 pont, 5 gólpassz) és Hruscaková (10 pont, 6 lepattanó) nőtt fel a feladathoz. Úgy tűnik, rengeteget számított, hogy a győriek, még ha otthon is játszottak Euroliga-meccset, de egy nappal később, mint a pécsi együttes a moszkvai Európa-kupa találkozóját.