Nincs már veretlen a férfi másodosztályban
30
2016
2016. október 30.  |  20:46

A DEAC megállította az ezúttal tartalékos Hódmezővásárhely menetelését, a MEAFC is győzni tudott Békésen, a Nyíregyháza pedig simán kikapott Óbudán szombaton a férfi NB I B keleti csoportjában. Nyugaton az Oorszlány biztosan győzött Baján.

KELETI CSOPORT

DEAC - Vásárhelyi Kosársuli 79-64 (15-21, 17-11, 30-14, 17-18)

A szezon előtt nyilván bárki elhitte volna, hogy a DEAC-Vásárhelyi KS meccs egyik résztvevője veretlen - de vélhetően kevesen gondolták volna, hogy ez a csongrádi gárda lesz. A DEAC idegesen kezdett az egyik kulcsjátékosát, a 16 pontos, 10,2 lepattanós átlagot hozó szerb légiós Momir Genalt nélkülöző éllovas ellen, de az első negyedben összeszedett 6 pontos hátrányát a másodikban ledolgozta. A harmadik negyedben pedig talán a szezon során először játszott a keretét alkotó volt válogatott játékosokhoz méltón Ferenczi Tamás és Horváth Imre legénysége. Az erős dupla-duplát összehozó Farkas Attila (21 pont, 13 lepattanó), Molnár András (17/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), valamint Brane Savic (17/9 pont, 6 gólpassz) vezérletével a negyed második felében 49-44-es vezetése után egy 13-0-lal végképp leszakította a veretlen listavezetőt, s végül biztosan nyert. A triplákat igen gyengén (6/33, 18,18%) dobó vásárhelyiektől egyedül Varga Zalán (16/9 pont) jutott 10 fölé, de mezőnymunkájáért Szabó Péter (9/6 pont,  9 lepattanó) és Rostás Imre (8 pont, 9 lepattanó) is dicsérhető Azt, hogy a DEAC játéka lassanként kezd összeállni, jól jelzi, hogy gólpasszok tekintetében Savicék 22-12-re felülmúlták Szabóékat.

Calle Pubfood Békés - MEAFC 75-91 (18-26, 15-13, 13-33, 29-19)

Újabb keserű pirula a Viharsarokban. A Schéda Martint nélkülöző békésiek már a rajtnál beragadtak. Bár a magát ezúttal is hozó Koma Dániel (22 pont, 8 lepattanó) révén vezetést szereztek, erre Endrész Tamás (12 pont, 9 lepattanó) vezérletével zsinórban 11 ponttal felelt az eddig idegenben nem túl acélos MEAFC, miközben a 176 centis Szögi Ádám blokkolta a 208 centire nőtt Gruda Gergely dobását.  A második negyedben Danijel Krsztics (15/9 pont), valamint a 35 éves Zsíros Gábor tripláival 4 pontra feljöttek a hazaiak, szünetben 6 pont volt a MEAFC előnye. Amely aztán a második félidőt  a Szögi Ádám (14 pont, 5-5 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda)-Drahos Gábor (19/12 pont, 3 gólpassz, 2 szerzett, 6 eladott labda) hátvédpár vezérletével 7-0-lal indította. A szakasz közepén pedig Kopasz Márton (9/9 pont) két triplájára építve  egy 12-0-lal 20 pont fölé hízlalta előnyét, s innen már nem volt visszaút: az idegenben remek dobóformát kifogó (tripla: 11/23, 47,8%) miskolciak biztosan nyertek. A Békés küzdött becsülettel, megnyerte a záró szakaszt, de ezzel csak kozmetikázni tudott veresége mértékén.

Óbudai Kaszások - Nyíregyháza Blue Sharks 86-69 (24-17, 15-19, 23-24, 24-9)

A záró szakasz közepéig kiegyenlített, szoros volt a találkozó. A hazaiak az első negyed második felében egy 13-4-es rohammal Lakosa Ákos (26/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Van der Mer Lóránd (21/3 pont, 6 lepattanó) vezérletével elléptek. A folytatásban az extrán játszó Czura Attila (21/9 pont, 7 lepattanó 6 gólpassz) vezetésével feljött, sőt a félidő hajrájában egyenlített is a Nyíregyháza, ám a félidő Korona Zsolt (9/6 pont) triplájával és 3 pontos hazai vezetéssel zárult. A folytatásban a Nyíregyháza tapadt a Kaszásokra, sőt a záró szakasz elején Czura triplájával át is vette a vezetést. Az utolsó 8 percben azonban feltartóztathatatlanok voltak a hazaiak, akik 62-64 után egy 24-5-ös szédületes hajrával arattak magabiztos(nak látszó) győzelmet. Nagy Szabolcs 4 labdaszerzéssel megfejelve ismét hozta a dupla-dupláját (12/6 pont, 11 lepattanó). Azért, hogy a vendégek sokáig partiban legyenek Czurán kívül Emani Gant (11 pont, 6 lepattanó), Oláh Zoltán (11/6 pont, 5 lepattanó) és Bus Iván (9/3 pont, 8 gólpassz - igaz 6 eladott labda) tett sokat, bár igazi érdemi társa ezen a meccsen nem akadt Czurának.

NYUGATI CSOPORT

Bajai Bácska - OSE Lions 59-80 (19-15, 17-23, 11-32, 12-10)

A végig szoros első negyed második felében Délity Bence (25/08 pont) és Milos Vukicsevics (10-10 pont és lepattanó) vezetésével 5 pont körüli előnyt állandósított a Baja.  A második negyed elején nagyon megnyomta az Oroszlány, amely Jester Lewis vezérletével egy 13-0-lal kezdve a szakaszt 9 pontos előnnyé alakította az első negyed végi 4 egységnyi hátrányát. A szakasz közepén Lewis és Délity dobópárbaját láthatta a közönség, a félidő végén utóbbi újabb hármasával 2 pontra feljött a Baja. A meccs a 3. negyed közepén dőlt el, amikor 8 pontos vendégvezetésnél zsinórban Lewis, majd a távolról kétszer is betaláló Sonyák Béla (15/6 pont, 7 lepattanó) révén 3 támadást is triplával fejezett be az OSE. A Bajából ekkor csak Piukovics  Bálint (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) volt veszélyes a vendégek kosarára, akik a meccs végégig megtartották 20 pont körüli előnyüket.