2016
2016. október 30.  |  02:23

KELETI CSOPORT

Salgótarjáni KSE - EKE Eger KOK 77-66 (27-18, 22-16, 17-7, 10-25)

Az első három negyedet egyértelműen uralta az alsóházi rangadón a Salgótarján, amely a Blaskovits (20/3 pont, 6 lepattanó), Moore (18 pont, 10 gólpassz), Béres (14 pont, 12 lepattanó) trió tagjainak jó játéka révén 30 perc után 67-41-re vezetett. Az egriek becsületére legyen mondva, a záró szakaszban Tóth Z. (17/3 pont, 5 gólpassz), Jakab (9 /3 pont, 5 szerzett labda) és Csákvári (9 pont, 8 lepattanó) vezetésével tisztesre kozmetikázták vereségüket - a tarjáni cseresorral szemben.

NYUGATI CSOPORT

SMAFC-NYME - TF Budapest 43-63 (12-13, 10-16, 10-21, 11-13)

Nem ritka, hogy egy csapat egy meccsen elé 106 pontot. Sopronban a két gárda együtt hozott össze ennyit. A SMAFC játékosai hazai környezetben nem dobtak triplát (0/8), s egyedül a fiatal Papp Barna jutott 10 pont fölé. A TF Budapest csapata 5/19-es triplamutatóval zárt, s náluk szerepelt a mezőny legjobbja, Tóth Dávid személyében, aki 5/7-es mezőnymutatóval 13/3 ponttal, valamint 4-4 lepattanóval és szerzett labdával zárta a meccset. Beák Gábor is 10 fölé jutott a vendégeknél, de 15 mezőnykísérletből 1/9-es triplamutatóval érte el 11/3 pontját. A két középső negyedben döntöttek a vendégek az ismét igen gyengén büntetőző (5/12, 41.6%) soproni egyetemistákkal szemben.

Metal Work Bonyhádi KSE - Agrofeed Széchenyi Egyetem 72-80 (19-19, 13-21, 15-20, 25-20)

Az első félidő hajrájáig kiegyenlített volt a játék, majd 30-30 után a vendégek Kovács Barnabás (16/12 pont, 4/4 tripla) két hármasára építve szünetre 8 pontos előnyt szereztek. Érdekes alakult a 3. negyed. Volt már 10 pont fölötti is a győri előny, de a negyed hajrájára Tömösváry Máté (25/6 pont, 13 lepattanó) vezetésével feljött 5 pontra a Bonyhád. Ekkor azonban ismét vezetett egy 8-0-s rohamot a Győr, ennek a közben egyet zsákoló Nárai Bence (16 pont) volt a vezér alakja. A befejező 10 percben már nem tudta igazán szorossá tenni a meccset a Bonyhád, győri részről még Puszta Dávid (15/15 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Ruják Bence (10 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), valamint a 0/8-as triplamutatóval záró, de nagy mezőnymunkát végző Gombás Gábor (6 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) tett sokat a Győr újabb értékes győzelméért. Hazai részről Tömösváry mellett még Baki Sándor jutott 10 pont fölé (15/3 pont, 3-3 lepattanó és eldott labda, 2 gólpassz).

Motax Pápai KC-Budafok 101-89 (22-34, 34-12, 27-17, 18-26)

Szédületes játékot produkált az első negyed második felében a Budafok, amely 11-10-es hazai vezetést követően egy Fehér Csaba (19/9 pont) és Drevenka Dávid (18/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezette 24-11-es száguldással 12 pontos előnyt szerzett az első negyed végére. A hazaiak a második negyed első felét 20-8-ra nyerve Nikola Majics (25/6 pont, 11 lepattanó), Szanati Mátyás (14 pont, 4 gólpassz), Hadnagy Bence (12/6 pont) trió jóvoltából ledolgozták hátrányukat.  A  félidő hajrájában a Pápa állva hagyta a Budafokot, és Fülöp András (13/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és Kálmán László (9/3 pont, 6 gólpassz) villanásaival egy 14-4-gyel 10 pontos előnyt szerzett.

Ezt tartották a hazaiak a 3. negyed hajrájáig, amikor Keresztes Rafael (17 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) vezérletével egy 12-2-es rohammal a szakasz végéig 20 pontosra növelték előnyüket. A Budafok becsületére legyen mondva, nem adta fel, de túl nagy volt a hátránya, így bár jól játszott a záró szakaszban, igazán szorossá tenni már nem tudta a meccset. Fehéren és Drevenkán kívül Tóth Szabolcs dicsérhető a vendégeknél 13/3 pontjáért s 6 lepattanójáért.