29
2016
2016. október 29.  |  23:55

Bombameglepetés a Gabányi Sportcsarnokban

A sereghajtó, négyből négy meccsét elveszítő MAFC fogadta hazai pályán a bajnoki címvédő, hibátlanul álló Szolnoki Olaj KK-t. Remekül kezdtek a hazaiak, 10-0-nál, az 5. percben Sztojan Ivkovicsnak kellett időt kérnie. Az első negyed után 16-10 volt az állás. A folytatásban is gyengén dobtak a csapatok, a 15. percben vezetett először a Szolnok, ám a félidőben néggyel álltak előbbre a hazaiak (39-35).

A fordulás után 9-0-val kezdett a MAFC, még két perc sem telt el, amikor 48-35-nél kénytelen volt időt kérni Sztojan Ivkovics. Hiába, Hardin hármasa után már 20 ponttal vezettek a hazaiak. Öt perc után - miközben a MAFC már 18 pontnál járt -, Popovics ziccere jelentette a vendégek első kosarát. Az utolsó negyednek 68-50-ről vágtak neki a csapatok. Ahogy az várható volt, a vendégek keményítettek a védekezésükön, Boriszovék feljöttek öt pontra. Vojvodát azonban második sportszerűtlen hibája után kiállították a játékvezetők, az Olaj pedig továbbra is szinte képtelen volt betalálni. Összességében teljesen megérdemelt fővárosi siker született.

MAFC - Szolnoki Olaj KK 82-73 (16-10, 23-25, 29-15, 14-23)

Gabányi László Sportcsarnok, 700 néző

V.: Földházi T., Vida B., Hervay T. (dr. Gincsai J.)

MAFC: Smith 14, Misek 5, KOVÁCS ÁD. 13/3, SIHOTA 21/12, POSCIC 9. Csere: Lakits 2, Hardin 12/6, PÁPAI 6, Bordács -.

Szolnok: Wittmann 5/3, Vojvoda 20/3, Barnies 7/3, BORISZOV 19/6, Wright 5. Csere: Tóth Á. 6, Popovics 7, Eilingsfeld 4, Rudner -.

Kipontozódott: Tóth Á. (30. perc), Wittmann (37. perc)

Kiállítva: Vojvoda (37. perc)

Már csak a Körmend veretlen

Ahogy az várható volt, teltház, és remek hangulat fogadata a csapatokat a Körmend-ZTE örökrangadón. A meccset komoly sebességgel kezdték az együttesek, tíz perc után a hazaiak álltak előbbre. Kiegyensúlyozott játékot hoztak a második negyed első percei, aztán Smith triplája után már tizenhat volt közte. Teltek a játékpercek, a ZTE pedig kezdett visszajönni a játékba. Teo Cizmic egy időkéréssel próbálta megtörni a vendégek lendületét, ami többé-kevésbé sikerült is. A csapatok közti differencia mindenesetre nem csökkent a nagyszünetig.

A ZTE tíz ponton belülre tudott jönni a második játékrész elején. Nem sokkal később azonban megrázta magát a Körmend, és pillanatok alatt már több, mint húsz volt közte. Az utolsó negyedben Ubillának egy húzódás miatt egy időre le kellett lejönnie a pályáról, ami még tovább nehezítette a zalaiak dolgát. Ennek ellenére a vendégek tízen belülre kerültek. Cizmic időkérése után indult meg megint a Körmend, amely az utolsó néhány percben már esélyt sem adott a kék-fehéreknek.

Egis Körmend - Zalakerámia ZTE KK 94-76 (25-12, 15-17, 34-26, 20-21)

Körmend, Városi Sportcsarnok, 2002 néző

V: Benczur T., Söjtöry T., Balog Gy. (Szabó Gy.)

Körmend: Petty 15, Saddler 11/9, Smith 22/15, Loveridge 9/6, Horti 8 Csere: Allen 17, Ferencz 12/6, Németh -, Oroszi -.

ZTE: Ubilla 15/9, Norfleet 11/3, Kerpel-Fronius 4, Szabó Zs. 9, Drungilas 24 Csere: Mohácsi 3/3, Benke 10/6, Czinger -, Velkey -, Kis -.

Kipontozódott: Horti (33.p.), Norfleet (40.p.), Benke (40.p.).

A Kaposvár tudott javítani

A Kaposvár és a Paks is javítani készült előző fordulóbeli kínos veresége után. Gyors támadásokat igyekezett vezetni mindkét oldal, a fonalat a somogyiak kapták el hamarabb, Petrauskas edzőnek korán időt kellett kérnie. A második negyedet 25-15-ös kaposvári vezetéssel kezdték meg a felek. A folytatásban két pontra feljöttek a tolnaiak, a rengeteg fault miatt azonban végig töredezett volt a játék az első félidőben. 37-34-es állással fordultak a csapatok.

A második félidőt is a KKK kezdte jobban, a Paks azonban képes volt visszakapaszkodni, és fordítani. A döntés az utolsó negyedre maradt, miután a záró játékrészt 55-55-ös állásról kezdték meg a felek. A negyed feléhez közelítve kilenc ponttal meglógtak az atomvárosiak, ám egy paksi rövidzárlat után Duren parádéjával kiegyenlített a Kaposvár, majd ismét fordított, és végül nyert hat ponttal.

Kaposvári KK - Atomerőmű SE 78-72 (25-15, 12-19, 18-21, 23-17)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok

V.: Kapitány G., Ádám J., Kulcsár T. (Várhalmi Zs.)

Kaposvár: Wisseh 11/6, Duren 19/9, Cooke 6, Hendlein 18, Simms 9. Csere: Fodor M. 6, Grebenár -, Baki 6, Papp 3/3.

ASE: Kovács Á. 2, Medve 2, Samenas 15/6, Forte 10, Tiby 21/9. Csere: Morse 4, Hill 15/6, Will 3/3, Gulyás -, Sömenek -.

Megizzadt Jászberényben az Alba

Az ezüstérmes Alba Fehérvár ellen játszotta második hazai mérkőzését a Jászberény. Nagy rohanás és ebből kifolyólag rengeteg hiba jellemezte mindkét oldal játékát. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed után 19-19-et, a szünetben 34-35-öt mutatott az eredményjelző.

A fordulás után sem változott a játék képe, hol egyik, hol másik gárda járt pár ponttal előbbre. Hárompontos Alba előny állt az eredményjelzőn a harmadik negyed vége után, tehát még mindig nyílt volt a találkozó. Keller vezérletével elhúzott az Alba, de visszakapaszkodtak a hazaiak. Izgalmasan alakult a hajrá, a JKSE hibázott többet a kritikus pillanatokban, így végül néhány pontos vendég siker született.

JP Auto-Jászberényi KSE - Alba Fehérvár 67-71 (19-19, 15-16, 16-18, 17-18)