BEAC-Újbuda - Aluinvent DVTK Budapest 61-91 (13-28, 12-20, 22-20, 14-23)

Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. V: Fodor A., Goda, Varga-Záray

BEAC: Lelik 14/12, Király L., Suppán 6, SZABÓ F. 12, László 3. Csere: Pusztai P. 11/3, Gocsman 3/3, Kocsis F. 7, Pál, Boros D. 5, Hizsnyik, Karagits. Edző: Balogh Judit

DIÓSGYŐR: HORVÁTH B. 11/3, Czank 7, Szécsi 5/3, JOVANOVICS 31, TOMLINSON 26/6. Csere: Gorjanácz, Robertson-Warren 5, Bach, Győri, Adamecz 6/6, Kalocsai. Edző: Maikel López

A Szekszárd ellen kiállított Rasheed Rita nélkül is magához ragadta az irányítást a Diósgyőr, az első negyedben Tina Jovanovics (31 pont, 9 lepattanó) 20 pontnál és 5 lepattanónál, a BEAC 13 pontnál és 2 lepattanónál járt. A folytatásban Lelik Réka (14/12 pont), Szabó Flóra (12 pont) és Pusztai Petra (11/3 pont, 3 gólpassz) jóvoltából időnként kiegyenlítetté tette a játékot a hazai csapat, de a lepattanóharcot 53-24-re nyerő Diósgyőr palánk alatti erőfölényét nem tudta ellensúlyozni. A vendégektől Louella Tomlinson 26 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával zárt. Horváth Bernadett 11/3 pontig jutott, Szécsi Orsolya pedig 5/3 ponttal és 7 gólpasszal zárt.

Atomerőmű KSC Szekszárd - ZTE NKK 89-58 (18-16, 28-8, 29-23, 14-11)

Szekszárd, 700 néző. V: Gál, Praksch, Menyhárt

SZEKSZÁRD: Studer Á. 2, THEODOREÁN 8, Erkic 9, BARBER 11, LISEC 14. Csere: Studer Zs. 2, Mansaré 6, Bálint R. 12/6, GEREBEN 17/6, Scsekics 8/3, Süle. Edző: Djokics Zseljko

ZTE: NAGY D. 14/6, BURKHOLDER 19/9, Kovács G., Hegedűs-Őri, Horváth Zs. 10. Csere: Jurkó 3/3, Gáspár-Szalay 4, Vincze V. -, Böröndy 6, Velkey 2, Kovács C. Edző: Gáspár Dávid

Kipontozódott: Barber (34.)

Minden negyedet megnyert, de győzelmét a második 10 percben tette magabiztossá, fölényessé, a vártnál talán nagyobb különbségűvé a Szekszárd a Zalaegerszeg ellen.

A kiegyenlített első szakaszt követően a második negyedben, 20-18 után Djokics Zseljko tanítványai Gereben Lívia (17/6 pont, 7/8 mezőnyből), Theodoreán Alexandra (8 pont, 2 szerzett labda, 3 gólpassz) , Eva Lisec (14 pont, 4 lepattanó) és Jade Barber (11 pont, 6 lepattanó) vezetésével egy szédületes, 26-3-as száguldást mutattak be, s 25 pontos előnyt szereztek.

Szünet után Kirby Burkolder (19/9 pont), Nagy Dóra (14/6 pont) és Horváth Zsófia (10 pont, 5 lepattanó) révén kiegyenlítetté tette a játékot a zalai együttes, de végül nem úszta meg a vereséget 30 pont alatt.