Női Európa-Kupa: a Cegléd Litvániában is remekelt
27
2016
2016. október 27.  |  22:13

A Cegléd remek első félidei játékának köszönhetően biztosan győzött litván ellenfele otthonában, a PEAC-Pécs viszont nagy csatában alulmaradt Moszkvában a női Európa-kupa első fordulójában.

A-csoport

Sirenos (litván)-VBW CEKK Cegléd 61-76 (14-24, 15-24, 15-10, 17-18)

Nagy Bujdosó Nóra vezetésével 9-3-mal nyitott a Cegléd, majd a negyed közepén 9-7-re feljött a Sirenos, de egy 6-0-val újra megugrott Cziczás László együttese. A baltiak megint kapaszkodtak, de a negyed utolsó 2 és fél percét remek, egységes csapatjátékkal 9-2-re nyerve 10 pontos előnyt szerzett a negyed végére a CEKK.

A második negyedet az ifjú Kányási Veronika villanásaival 8-2-vel kezdte, s 16 ponttal vezetett a CEKK. A folytatásban a hazaiak is meg-megvillantak, állandósult a Cegléd 10 és 15 pont közötti előnye. A szakasz közepén Kányási triplát is dobott, majd a félidő végén Skorics és Nagy-Bujdosó jóvoltából közel 20 pontosra nőtt a ceglédi előny.

Szünet után Medgyessy Dóra duplájával 52-31-re vezetett a CEKK, sőt Nagy-Bujdosó tovább mélyítette a szakadékot a felek között. Következett egy bő 4 perces ceglédi kosárcsend, s a Sirenos egy 9-0-val 14 pontra feljött, de ez a megnyugtató különbség Medgyessy és Makszimovics jóvoltából a negyed végéig megmaradt.

A záró szakasz elején 10 pontra feljött a hazai együttes, ám Skorics triplájával, majd Medgyessy büntetőivel végképp eldőlt a meccs, sőt a záró negyed közepén Nagy-Bujdosó triplájával már 18 ponttal is vezetett a Cegléd, amely remek első félidei játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott. Örömteli, hogy az ifjú - a nyáron még az U18-as válogatottban szereplő - Kányási Veronika bátor, ügyes, eredményes játékkal vétette észre magát a felnőttek között a nemzetközi porondon, Medgyessy Dóra pedig ismét egészen pazar irányító játékot nyújtott, 14 pontja mellé ugyanennyi gólpasszt kiosztva társainak.

Cegléd: MEDGYESSY 14/3, Katona 6, SKORICS 11/3, NAGY-BUJDOSÓ 24/3, Makszimovics 6. Cs.: KÁNYÁSI 9/3, Serbán, Schlemer 6.

Statisztika:

A mérkőzés teljes egészében megtekinthető itt:

B-csoport

MBA Moszkva (orosz)-PEAC-Pécs 73-69 (18-15, 17-15, 20-17, 18-22)

Siksniute révén a pécsiek szereztek vezetést, de erre 9 ponttal válaszolt az orosz csapat. Időkéréssel rendezte sorait Borisz Maljkovics együttese, amely Mandics és Zele Dornia vezérletével egy 12-5-tel a negyed hajrájára ledolgozta hátrányát. A szakasz vége azonban az orosz csapatnak jött ki jobban, amely 3 pont előnnyel zárt.

A második negyedben tapadt a PEAC az MBA-ra, és a szakasz közepén Siksniute és Zele találataival át is vette a vezetést. Sajnos ekkor jött egy közel 3 és fél perces pécsi kosárcsend, s a moszkvai együttes egy 6-0-val előnyt szerzett. Raksányi a félidő utolsó percében még betalált, de a dudaszó pillanatában kosarat kapott, így 5 pontos hátrányban volt szünetben a PEAC.

Térfélcsere után is folytatódott az üldözőverseny, 7 ponttal ellépett a vendéglátó, ekkor Zele jóvoltából 2-re feljött a PEAC, de a negyed közepén 11 pontosra nőtt a hátrány. Állandósult a 10 pont körüli moszkvai vezetés, a negyed végén Kuster csökkentette 8-ra.

A záró szakasz elején felcsillant a remény, a PEAC egy 6-0-s másfél perccel 2-re megközelítette vendéglátóját. Ekkor azonban egy 8-1-gyel lerázta magáról az MBA a mieinket. A magyar bajnokság egyetlen veretlen csapata az utolsó pillanatig küzdött, s a végjátékban 4 pontra csökkentette hátrányát, de fordítani nem tudott. Mandics 7 pontja mellé 9 gólpasszt adott társainak, s a pécsiek két legeredményesebb játékosa, Zele és Siksniute egyaránt 8-8 lepattanóval zárt.

PEAC-Pécs: MANDICS 7, Raksányi 6, KUSTER 15/3, ZELE 21, SIKSNIUTE 16. Cs.: Licskai 4, Szűcs, Fűrész.

Fotó: fiba.com