Női Európa kupa: a DVTK és a PINKK is alulmaradt
27
2016
2016. október 27.  |  01:40

A két páros negyedben 23-23 pontot kapott,s a nem túl hatékony védekezése miatt 15 pontos vereséget szenvedett Kassán a Diósgyőr.

Good Angels Kosice - Aluinvent DVTK Miskolc 82-67 (18-17, 23-17, 18-20, 23-13)

Az első negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A szakasz hajrában 4 ponttal ellépett a Kassa, de Rasheed a végén 1 pontra visszahozta a magyar kupagyőztest. A második szakasz közepéig remekül tartotta magát a Diósgyőr, sőt, a szakasz közepén Tomlinson kosarával a vezetést is átvette. 26-24-es DVTK vezetés után azonban a Kassa egy 13-2-es rohammal megnyugtató előnyt szerzett.

Nagyot küzdött a Diósgyőr, s a 3. negyed hajrájában Jovanovics jóvoltából ismét visszaszerezte a vezetést. A szakasz utolsó 3 percét 8-2-re nyerve a kassaiak 5 pontos előnnyel várhatták a záró 10 percet.

A záró szakaszban ennél közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez a Diósgyőr, s a hajrában magabiztossá tette sikerét s Kassa.

Diósgyőr: Czank, RASHEED 26/6, SZÉCSI 15/6, JOVANOVICS 17, Robinso-Warren 5. Cs.: Tomlinson 4, Horváth, Győri, Adamecz, Gorjanácz.

A bajnokságban még nyeretlen PINKK várakozáson felül jól tartotta magát török ellenfele otthonában. Három negyed után csak 8 pont volt a magyar csapat hátránya, a hazai siker csak a befejező 10 percben lett igazán biztos.

Bellona AGÜ - PINKK Pécsi 424 65-47 (14-12, 19-12, 13-14, 19-9)

Meglepő módon lámpalázasak voltak a törökök, akiknél két klasszis is szerepelt, a talán a csúcson már túljutó belga Ann Wauters, valamint a honosítottként a török válogatottban szép sikereket elérő Lara Sanders. A keményen védekező PINKK jól tartotta magát, a második negyed közepéig ellenfelére. Ezt követően egy 10-0-lal ellépett a török együttes.

Szünet után is remekül tartotta magát a PINKK, Ruják Nóra két triplát is dobott ebben a negyedben, amelynek a hajrájában 5 pontra megközelítette ellenfelét a PINKK. A záró etap előtt 8 pont volt a hátrány. A záró szakasz elején egy 6-0-lal végképp "lerázta" a jól küzdő PINKK-et a török csapat, de jól helytállt a baranyai együttes.

PINKK: SÁNTA 7/3, RUJÁK 17/9, Gémes-Sarok 2, Markovics 4, Whiteside 7/3. Cs.: Kovalcsik 2, Szabó D. 4, Bozóki 2, MARTONOSI 4.

Fotó: fiba.com