Női Euroliga: remek soproni bemutatkozás
26
2016
2016. október 26.  |  22:32
Drámai fordulatokban bővelkedő, remek meccsen győzni tudott az Uniqa Sopron a lengyel Polkowice otthonában a női Euroliga nyitányán.

CCC POLKOWICE (lengyel)-UNIQA SOPRON 82-90 (17-21, 16-20, 16-8, 16-16, 13-13, 4-12) - kétszeri hosszabbítás után.

Polkowice. V: Williams (walesi), Karovic (bosnyák), Romanov (orosz)

POLKOWICE: Ortiz Vives 3, V. Muszina 18/12, Urbaniak 2, R. Muszina 9/3, Vrsaljko 27. Csere: Boyd 8, Mayombo 4, Leciejewska 9/3, Gala, Harrison 2.Edző: Vadim Czeczuro

SOPRON: Fegyverneky 9, Turner 33/9, Drammeh 7/3, George 14/6, Krnjics 24.Csere: Crvendakics 3/3, Dubei. Edző: Sterbenz László

Kipontozódott: Boyd (40. p.)

A hazaiak kezdtek jobban, de Turner valamint Krnjic ponterős játéka révén fordított a Sopron. Volt már 10 pont is a magyar bajnok előnye, s szünetben is 8 ponttal vezetett Sterbenz László együttese.

Szünet után támadásban megállt a Sopron, a harmadik negyed végére ledogozta hátrányát a hazai csapat, sőt a záró szakasz elején a lengyel együttes gyakorlatilag átrohant a teljesen tanácstalannak tűnő Sopronon. A soproni palánk alatt a lepattanókat rendre megszerző Vrsaljko, valamint V. Musina révén a negyed közepén a szakasz első felében 14-2-t repesztő vendéglátó már-már győztesnek látszott. Turner triplával hozta vissza a magyar reményeket, az ő és a büntetőit biztos kézzel értékesítő Fegyverneky révén ledolgozta hátrányát az Uniqa az elbizonytalanodó Polkowicével szemben. 65-65 után jöhetett a hosszabbítás.

Ezt a labdákat és könnyű kosarakat szerző Turner révén 6-0-val indította az Uniqa, ám Musina és Vrsaljko jóvoltából fordított a Polkowice. Hihetetlen izgalmak közepette - az utolsó percben Musina majd Turner is dobott egy-egy triplát - az 5 perc letelte után után is döntetlen volt az állás, jöhetett az újabb ráadás. Ebben a remeklő Turner mellé George is felnőtt, duplát, majd triplát dobott a kapkodó Polkowice ellen, így drámai találkozón győzelemmel kezdte Euroliga-szereplését az Uniqa.