Keserű kedd a kupában
25
2016
2016. október 25.  |  22:55
Két magyar csapat lépett kedd este pályára a FIBA Európa Kupa csoportkörének második fordulójában. A Körmendet a francia Gravelines, míg a Sopront a belga Antwerp Giants látta vendégül. Sajnos a pályán aztán már nem voltak udvarias vendéglátók ellenfeleink, ugyanis a Körmend 19, a Sopron 21 pontos vereséget szenvedett. Javítási lehetőség jövő héten a Groningen, illetve a Porto ellen lesz.

BCM GRAVELINES (francia)-EGIS KÖRMEND 95-76 (28-13, 21-23, 23-22, 23-18)

Gravelines. V: Mihajlov (orosz), Milicsevics (szerb), Karakacunisz (görög)

GRAVELINES: Cobbs 25/6, Dobbins 5/3, Gibson 17/9, Hesson 2, Solomon 9. Cs: Keita 12/6, Cel 14/6, Pietrus 11/3, Djimrabaye. Edző: Christian Monschau

KÖRMEND: Petty 2, Saddler 10, Smith 8, Loveridge 13/9, Horti B. 4. Cs: Allen 25/9, Ferencz 14/12, Németh. Edző: Teo Cizmic

A vasi piros-feketék az első pillanattól fogva hátrányban játszottak, végig rohantak az eredmény után. Teo Cizmic együttese nem tudott felpörögni a kezdésre, a hazaiak átrohantak Allenéken, és már az első negyed után 28-13-ra vezettek. A folytatásban tovább nőtt a különbség, a szünetre aztán végül 44-29-es állással mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után hol feljött a Körmend, hol elmentek a franciák. A lényeg nem változott. A magyar csapat nem jelentett vszélyt ellenfelére, amely kényelmes tempóban is tisztes távolságban tudta tartani a vasiakat. A vége 95-76 lett, ezzel a körmendiek elszenvedték első vereségüket a szezonban.

ANTWERP GIANTS (belga)-SOPRON KC 88-67 (19-21, 22-16, 26-23, 21-7)

Antwerpen. V: Biricik (török), Manosz (görög), Liszka (lengyel)

ANTWERP: Clark 6, CONGER 17/9, M. Smith 10/3, ANDERSON 20/3, ENOBAKHARE 10. Cs: Marchant 7/3, Kanda-Kanyinda 5, WARE 11, Mwendanga, Schoepen 2, Peeters, Rogiers. Edző: Roel Moors

SOPRON: Threatt 7, Ruják A. 4, LEWIS 12/6, Dufault 12/3, SPICA 13. Cs: Tóth G. 7, Mills 7, Bán, Takács N. 5/3, Élő. Edző: Sabáli Balázs

Kipontozódott: Spica (35. p.)

Kapkodva, sok hibával kezdtek a csapatok, a hazaiak kapták el hamarabb a fonalat, de aztán a kezdeti megilletődöttség után Spica vezérletével a soproniak is felvették a ritmust, és az első negyedet 21-19-re meg is nyerték.

A második etap belga pontokkal kezdődött, de Sabáli Balázs időkérése után zsinórban szerzett tíz pont után már 25-33-at mutatott az eredményjelző. Az antwerpeniek azonban nem adták fel, három perc alatt fordítottak, ezért Sabáli újabb időkéréssel próbálta rendezni a sorokat (34-33). Az utolsó két percben még növelte előnyét a Giants, így a nagyszünetre 41-37-es állással vonultak öltözőbe a csapatok.

A szünet után is sokat hibáztak a csapatok, a belgák tudtak előbb megnyugodni, és ismét elléptek hét pontra (54-47). Ezt követően zónavédekezésre váltottak Rujákék, aminek ellenszerét nem igazán találták a hazaiak, így két perccel a zárófelvonás előtt két pontra feljött az SKC. Az etap hajráját viszont újfent elrontotta a magyar csapat, így az utolsó tíz percet hétpontos előnnyel várhatták a hazaiak (67-60).

Hiába védekezett rendkívül agresszívan a soproni gárda, ahogy az egész meccsen, úgy a negyedik tíz percben sem ültek Takácsék kinti dobásai, ráadásul fontos büntetők is kimaradtak, így nem tudott csökkenteni a különbségen a Sabáli-legénység. A hazaiak egyre magabiztosabban játszottak, és növelni is tudták az előnyüket, végül 21 ponttal nyertek.

Fotó: fiba.com