Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 4. forduló
24
2016
2016. október 24.  |  23:54

A Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjának múlt hét végi fordulójában a Debrecen mentette meg az otthon játszó csapatok becsületét, a többi három összecsapáson a vendégek örülhettek. A nyugati csoportban viszont mindkét találkozó hazai sikerrel végződött.

KELETI CSOPORT

NKE SE - Kecskeméti KC 43-67 (4-14, 10-14, 19-14, 10-24)

Az NKE csapata csupán a harmadik negyedben tudott felnőni a feladathoz Kulcsár Bianka (10 pont, 3 szerzett labda), Hercze Szandra (10 pont, 4 lepattanó, de 6 eladott labda), Csáktornyai Fanni (8-8 pont és lepattanó) és Varga Zsófia (7 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz)  vezetésével. A gólpasszok tekintetében a hazaiaknál 21-11-re jobbnak bizonyuló Kecskemétben Pogány Vivien (17/3 pont, 10 lepattanó) ismét dupla-duplát ért el. Burján Bianka (15 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), valamint Farkas Petra (14 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) is sokat tett a Kecskemét magabiztos sikeréért.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Nyíregyházi Kosársuli 61-80 (15-21, 10-19, 12-17, 24-13)

Az első 30 percben egyértelműen az ismét a Papp Klaudia (21/6 pont, 6-6 lepattanó, gólpassz és eladott, 5 szerzett labda, 2 blokk) Farkasinszki Orsolya (21 pont, 9 lepattanó) duó vezette Nyíregyháza akarata érvényesült. Már csak azért is, mert a nagy kettős mellé felnőtt Fekete Dóra (13 pont, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) és Páll Vivien (8 pont, 10 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda). Az eredményen a befejező 10 percben kozmetikázó, s így 20 ponton belül kerülő Diósgyőrből leginkább Kalocsai Dorina (11/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett 4 eladott labda) Kovács Luca (10 pont) és Sikora Emőke (7 pont 10 lepattanó) dicsérhető.

Kiss Lenke KS - Szegedi KE 63-72 (15-22, 15-14, 14-15, 19-21)

Jól küzdött, bár végig futott az eredmény s a szegedi csapat után a Kiss Lenke KS, amely csapatból Nagy Andrea (22 pont, 8 szerzett labda), Básti Gabriella (17/6 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), valamint Szabó Enikő (7/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5-5 szerzett és eladott labda) dicsérhető. A vendégektől Jáhni Zsófia (15 pont, 12 lepattanó) ismét dupla-duplát ért el. Főbb szárnysegédjei Kecskés Fanny (15/3 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott, valamint 3 szerzett labda) és Radócz Fanni (10 pont, 6 lepattanó) voltak.

Debreceni Egyetem - MAFC 83-44 (23-8, 13-16, 24-17, 23-3)

Az eleje meg a vége nagyon egyoldalú  volt, s ennek köszönhetően fölényesen nyert a remek dobóformát kifogó Jávor Petra (15/12 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda), Foltin Bianka (14 pont, 18 lepattanó) és Földvári Andrea (13 pont, 7 lepattanó) vezette Debrecen. Abban, hogy a MAFC a két középső negyedben méltó ellenfele volt a vendéglátóknak, Rozsics Lillának (16/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) voltak elévülhetetlen érdemei.

NYUGATI CSOPORT

TFSE - Szombathelyi Egyetem 83-38 (28-9, 23-14, 11-7, 21-8)

Már az első negyedben eldöntötte a meccset az ismét egységes csapatjátékot nyújtó TF amelyből Bodnár Fanni (16 pont), Gereben Dorka (12/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Németh Alma (11 pont, 6 lepattanó) és Miháczi Dia (10/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) emelkedett ki. A vendégektől egyedül Szabó-Haklits Zsuzsanna jutott 10 pont fölé (16/12), igaz neki volt 20 mezőnykísérlete. A jó szerkezetű szombathelyiek ellen a TF 50-31-re nyerte a lepattanó harcot.

PINKK SE - Kanizsai Vadmacskák 69-52 (14-14, 18-16, 23-7, 14-15)

A lepattanóharcot 43-29-re nyerő PINKK ellen az első félidőben Fuisz Viktória (18 pont), Hegyi Vivien (10/3 pont, 7 lepattanó) és Bánhegyi Beatrix (10-10 pont és lepattanó) jóvoltából jól tartotta magát a Nagykanizsa. Szünet után robbantott a PINKK, amely Szabó Dóra (26/9 pont, 5 gólpassz), Sánta Petra (16/12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Séra Nikolett (13 pont, 8 lepattanó) vezérletével ebben a 10 percben eldöntötte a meccset a maga javára.