Férfi NB I B: már csak a Vásárhely veretlen
2016. október 23.  |  21:20

Kikapott a Honvéd Nyíregyházán, így a szombati játéknap után egyetlen csapat, a Békés elleni rangadóját magabiztosan megnyerő Vásárhelyi Kosársuli maradt veretlen a férfi másodosztályban. Nyugaton a pécsi fiatalok az Oroszlány legyőzése után Győrben alulmaradtak, a Pápa pedig a TF-Budapest otthonából tért haza vesztesen

KELETI CSOPORT

EKE Eger KOK - MAFC II 95-72 (28-12, 20-14, 20-29, 27-17)

Pápai Máté ugyan visszatért és hozott is egy újabb (22 pont, 12 lepattanó) dupla-duplát, ám a nyeretlenek találkozóján első számú szárnysegédje, Bordács Soma hiányzott a MAFC második csapatából. Így nem is tudott nagyobb ellenállást kifejteni a fiatal fővárosi együttes, a Tóth Zoltán-Jakab Zsolt duó vezette - mindketten 23/15 ponttal terhelték meg a MAFC fiataljainak kosarát - egriek már az első negyedben eldöntötték a találkozót. Tóth 8 gólpasszt is kiosztott, Varga Imre pedig 14 pontos, 17 lepattanós dupla-duplával segítette első győzelme megszerzéséhez az egrieket.

Nyíregyháza Blue Sharks - Bp. Honvéd 79-71 (21-20, 19-20, 18.18, 21-13)

Másfél negyeden át abszolút fej-fej mellett haladt a két rivális. A második negyed közepén, 28-28-as hazai vezetés után egy 8-0-lal ellépett a Honvéd, amelynek 4 játékosa testvériesen osztozott a roham pontjain.  A félidő végén Sitku Márton 2 triplájával ledolgozta hátrányát, s teniszezők számára kedvessé (40-40) alakította az állást a Nyíregyháza.  Szünet után Stefán Dávid (20 pont, 10 lepattanó) és Máté Márk (11 pont, 5 gólpassz) eredményességének köszönhetően újra a vendégek vezettek, a szakasz közepén volt már 5 pont is a vendégek előnye. A Bus Iván (21/3 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz), Nagy Krisztián (13/9 pont, 6 lepattanó, de 7 eladott labda), Emani Gant (25 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda) vezette vendéglátók a negyed végére ismét ledolgozták hátrányukat. A meccs a hajrában dőlt el, a negyed közepén 66-65-re vezető hazaiak egy 7-0-s 2 percet bemutatva eldöntötték a maguk javára a küzdelmes meccset. Fontos tényező volt a Nyíregyháza sikerében a jobb triplamutató. Bár egyik csapat sem remekelt távolról, a hazai 6/21 (28,5%)-os találati arány azért közel kétszer olyan jó, mint a Honvéd 2/13 (15,3%)-os triplamutatója.

Vásárhelyi Kosársuli - Calle Pubfood Békési SZSK 100-81 (25-22, 30-16, 25-24, 20-19)

A négyből három negyed szoros, kiegyenlített volt, a másodikban azonban eldöntötte a délkeleti rangadót a Hódmezővásárhely. A hazaiak Vas Péter (12/12 pont, 7 gólpassz) triplájára építve 7-2-vel indítottak, de erre még volt válasza a visszatérő Koma Dániel 27/6 pont, 5 lepattanó) és Danijel Krsztics (22/6 pont) vezette Békésnek, amely egy 6-0-lal 2 pontra feljött. Vas újabb két triplájára, valamint a szerb Momir Genal eredményessége révén egy 15-5-tel 10 pont fölötti előnyt szereztek a vendéglátók, s a lehengerlő támadójátékukat folytatták a félidő hajrájában. Hiába dolgozott rengeteget Kertész Dániel (13 pont, 9 lepattanó), szünet után hazai részről Rostás Imre lépett elő (19 pont), s volt már 20 fölött is a csapatként remekül működő vásárhelyiek előnye, akik magabiztosan nyertek, s e győzelmükkel ők maradtak az egyedüli veretlenek a férfi másodosztályban. Annyit még megjegyeznénk, hogy ellentétben a Nyíregyháza-Honvéd meccsel, ezen a találkozón mindkét együttes káprázatosan, 50% fölötti pontossággal dobta a hárompontosokat. A vendéglátók 13/25 52%-kal, a békésiek pedig 7/13, 53,8%-kal. Számszakilag ami döntőnek bizonyult az a jobb csapatjáték, a hazaiaknál 30, míg békési oldalon csupán 11 gólpasszt regisztráltak - s ez utóbbiból 9 Kertész nevéhez fűződött.

Nagykőrösi Sólymok SE - Óbudai Kaszások 69-64 (21-14, 15-21, 17-12, 16-17)

Újabb szoros mérkőzésen maradtak alul az óbudaiak. Az első félidő ellentétes negyedei után 1 ponttal a hazaiak vezettek. A folytatásban végig szoros volt a meccs, sőt a 37. percben Lakosa Ákos (14 pont, 10/11 büntető, 10 kiharcolt fault) büntetőivel át is vette a vezetést az Óbuda. Rajta kívül még Nagy Szabolcs (11/3 pont, 13 lepattanó) és Korona Zsolt (11/6 pont) emelkedett ki a vendégeknél. Fehér Ádám (6/6 pont, 7 lepattanó) triplájával visszavette a vezetést a legeredményesebb játékosát, Tóth Viktort (25/3 pont, 7 lepattanó, 8 szerzett labda) kipontozódás miatt elveszítő Nagykőrös, s Mácsai Károly (11 pont, 6 szerzett labda 7 (!) blokk) vezérletével már nem is adta ki azt a kezéből.

Nyugati csoport:

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - PVSK Kronosz Kiadó 72-66 (18-13, 19-19, 12-17, 23-17)

A pécsi fiatalok a jó formában lévő győri csapat otthonában is bizonyították: nem a véletlen műve volt múltheti bravúrjuk az Oroszlány ellen. Az Antóni Csanád (16/6 pont) Krajanski Boris (14 pont, 4 gólpassz, 11 kiharcolt fault), Popgyákunik Balázs (12/6 pont, 8 lepattanó) és Demeter Attila (11 pont, 9 lepattanó) kvartett jóvoltából 3 negyed után egálra, döntetlenre álltak a pécsiek. A záró negyedet aztán ellentmondást nem tűrően kezdte a vendéglátó. Kovács Soma (18/9 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével egy 16-2-es rohammal  eldöntötte a meccset a maga javára a vendéglátó, amelyben még Nárai Bence (16 pont, 5 lepattanó), Puszta Dávid (10/6 pont) és Ruják Bence (10/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), valamint a nagy mezőnymunkát végző Gombás Gábor (5 pont, 11 lepattanó) emelhető ki.

Tehetséges Fiatalok Budapest - Pápai KC 83-75 (25-17, 24-19, 15-24, 19-15)

Egyetlen jó negyed - jelesül a 3. - kevés volt a vendég pápai gárdától a győzelemhez. Az első félidőt egyértelműen uralta az ezúttal jó hatékonysággal dolgozó Beák Gábor (16/6 pont, 5/7 mezőnyből), Tóth Dávid (13/3 pont, 3 gólpassz), valamint a sokoldalúságát ismét bizonyító Szobi Dániel (12/3 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) és Kerkai Ákos (10/3 pont, 6 lepattanó) vezette hazai együttes. Térfélcsere után a Pápa a Keresztes Rafael (16 pont, 7 lepattanó, 3 blokk), Nikola Majics (15/3 pont, 6 lepattanó), Kálmán László ( 11/3 pont, 7 gólpassz), Szanati Mátyás (11 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) négyes révén 9 pontot ledolgozott a szünetig összeszedett 13 egységnyi hátrányából, ám ez a jelek szerint sokat kivett a vendégekből, a hazaiak újítani tudtak, s nyertek.

Fotó: Kocsis Aliz