Női NB I: újabb szekszárdi bravúr
22
2016
2016. október 22.  |  21:15
Győrben Simon Zsófia, a Városmajorban pedig Nagy-Bujdosó Nóra személyében olyan játékosok vállaltak főszerepet csapatuk győzelméből, akik jó játékukkal éppen előző kenyéradóikat keserítették, tehát volt csapatuk ellen remekeltek. A győri meccs, a címvédő Sopron és az ezüstérmes Győr összecsapása remek hírverése volt a sportágnak. Pasaréten mindkét oldalon egy-egy igen ifjú magyar lány remekelt, a PEAC remek kezdésének köszönhetően magabiztos győzelmet aratott. A forduló meglepetése Miskolcon született, az óriásölő Szekszárd a bajnok hazai legyőzése után a kupagyőztest idegenben múlta felül.

CMB Cargo UNI Győr - Uniqa Sopron 88-79 (28-21, 20-25, 20-20, 20-13)

Az első negyedben a Győr úgy dobott 28 pontot, hogy senki nem dobott 5 pontnál többet. A Sopron két vezére Cayla George (16/3 pont, 7 lepattanó) és Yvonne Turner (16/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) révén a második negyed első felében ledolgozta hátrányát. Ceysha Goree (19 pont, 15 lepattanó, 5 szerzett labda), és az éppen Sopronból Győrbe távozó Simon Zsófia (20/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) lépett elő a győrieknél, akik 2 ponttal vezettek szünetben. Térfélcsere után Kiesel (14/3 pont, 4 gólpassz) is felnőtt a feladathoz. 6-tal ellépett a Győr. A Sopron Fegyverneky Zsófia (15 pont, 5 gólpassz) és Alexandra Crvendakic (12/6 pont) révén tapadt a vendéglátóra. A befejező negyedben Tacijana Liktarovics (14/6 pont, 5/6 mezőnyből) bizonyította, jó vétel volt, villanásainak köszönhetően visszaverte a Győr a Sopron felzárkózási kísérleteit.

Vasas Akadémia - PEAC-Pécs 67-85 (14-29, 13-14, 20-24, 20-18)

Az ifjú tehetség, Juhász Dorka dupla-duplával vezette győzelemre a pécsieket Pasaréten. Az első negyedben 10 pontot dobott, a PEAC-Pécs pedig 29-14-re vezetett. Juhász a félidőben 18 pontnál és, 9 lepattanónál járt, a meccset pedig igen mutatós, 20 pontos, 14 lepattanós dupla-duplával zárta. A Vasasból hiányzott az amerikai center, Cassandra Rochel, távollétében - és ez is igen örömteli a magyar női kosárlabda jövője szempontjából - egy másik ifjú kosaras, Mérész Beatrix lépett elő (17 pont, 6 lepattanó). Csapatának azonban az első negyedben összeszedett nagy hátrány után nem volt esélye.

MTK Budapest - WBV CEKK Cegléd 63-104 (12-26, 19-24, 17-31, 15-20)

A Cegléd városmajori vendégjátékának Nagy-Bujdosó Nóra pályára lépése adott pikantériát előző csapata otthonában, sőt Medgyessy Dórának sem volt teljesen idegen az MTK csarnoka. Ellentmondást nem tűrő módon kezdett a Cegléd, amely 14 pontos előnyt szerzett 10 perc alatt. A 2. negyed elején, a magát abszolút otthon érző Nagy-Bujdosó (16/15 pont, 5/7 tripla, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda, 2 blokk) hármasaival mélyült a szakadék. 16-40 után a 6-0-s MTK felvillanást újabb Nagy-Bujdosó tripla követte. Kétség nem fért a ceglédi sikerhez, hiszen a remeklő volt MTK-s játékosa mellett Medgyessy (8/3 pont, 9 gólpassz) remekül dolgozott a többiek keze alá. Maja Skorics, Molly Schlemer és Katona Szidónia egyaránt 14-14 pontig jutott, Ruttner Zsóka pedig 6/8-as mezőnymutatóval 13/3-mal zárt. A hazaiaktól egyedül Zsovár Orsolya (21/9 pont, 8/10 mezőnyből) nyújtott kiemelkedőt, de hiába lett ő a mezőny legeredményesebb játékosa, rajta kívül csupán Ambrus Szandra (10/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) nyújtott átlagon felülit, így az MTK újabb súlyos vereséget volt kénytelen elkönyvelni.

Aluinvent DVTK Miskolc - Atomerőmű KSC Szekszárd 51-56 (12-15, 12-16, 14-13, 13-12)

A Szekszárd 24 ponton tartotta az első félidőben a Diósgyőrt. Robertson Warren 3 dupla, Szécsi 2 tripla formájában szerzett 6 pontot a hazaiaktól, a vendégek Eva Lisec (15 pont, 7 lepattanó) vezérletével az első félidőben szinte végig ellenfelük előtt jártak, s a szünetben 7 ponttal vezettek. Igazán szorossá a záró etap közepén tudta tenni a meccset a Diósgyőr, 44-40-re feljött, de ekkor a másik szlovén, Maja Erkic (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével egy 11-2-es rohammal végleg lerázta magáról a Diósgyőrt a Szekszárd, amelynél a két szlovén kosaras igazi vezér volt, s valami ilyesmi hiányzott ezúttal a Diósgyőrnél, amelyben bár két magas játékos, Szécsi (11/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Robertson Warren (11 pont, 10 lepattanó) átlagon felül teljesített, de olyan kosaras, aki a nehéz helyzetekben a vállaira vette volna a csapatot - nem akadt.