Férfi NB I B: a pénteki mérkőzésekről
22
2016
2016. október 22.  |  02:27
Egyetlen meglepetés született a férfi NB I B pénteki játéknapján. A nyíltan a feljutást megcélzó DEAC a második vereségét is elszenvedte, ezúttal Miskolcon maradtak alul a debreceniek. A játéknapon nem sok babér termett a vendégcsapatoknak.

KELETI CSOPORT

MEAFC-DEAC 68-62 (18-18, 8-16, 22-11, 20-17)
Félidőben még 8 pont hátrányban volt a MEAFC  a Molnár András (19/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) és Lajsz Gergely (13 pont, 9 lepattanó) vezette DEAC, amely a 3. negyed közepén számára  kellemes 30-40-es tenisz állásnak örülhetett. Talán mert Miskolcon az egyetemi komplexumhoz teniszpálya is tartozik, ez az állás inspirálhatta a hazaiakat ahhoz, hogy szárnyra kapjanak, és az ekkorra két triplát időzítő Takács Dániel (19/15 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Drahos Gábor (11/6 pont, 5 gólpassz) vezérletével egy 16-0-s dübörgéssel megfordítsák a meccset. A MEAFC ettől kezve már nem adta ki a vezetést a kezéből, volt, hogy 1, de volt olyan, is, hogy 9 ponttal vezetett. A miskolciak jó védekezésüknek köszönhetik a sikert, a Savic, Farkas, Kósa trió együttvéve jutott 16 pontig 6/24-es mezőnymutatóval - igaz Savicnak volt 8 asszisztja. A hazaiaktól viszont Endrész Tamás (11 pont, 7 lepattanó), Szögi Ádám (7 pont, 6 gólpassz) és Lippai Szabolcs (8 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) is sokat tett hozzá a bravúrhoz.

Tiszaújváros Phoenix KK - Salgótarjáni KSE 76-68 (25-16, 23-20, 18-16, 10-16)
Látszólag szorosnak tűnik, de gond nélkül nyert a Phoenix. A borsodiak az első három negyedben fokozatosan leszakítva a Salgótarjánt, Madár András (20/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Debreceni Dániel (18 pont, 7 lepattanó) és Olekszandr Osznacs (11 pont 6 lepattanó) vezetésével a harmadik negyed végére megnyugtató, 14 pontos előnyt szereztek. A vendégek a Blaskovits László (21/6 pont - 18 mezőnkísérletből - 9 lepattanó, William Moore (19 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda), Csapai Péter (12 pont, 9 lepattanó) trió jóvoltából a végén tudott valamint kozmetikázni a vereségén. Időnként volt egy testvérpárbaj is, a Tiszaújváros-Salgótarján meccsen két Debreceni is pályára lépett.

NYUGATI CSOPORT

HOYA Pannon Egyetem Veszprém-Metal Work Bonyhádi KSE 86-78 (22-17, 19-14, 29-23, 16-24)
Ezen a meccsen a képlet kísértetiesen hasonló, mint a Tiszaújváros-Salgótarján meccsen volt. Három negyeden át a hazai csapat dominált, 30 perc után 16 ponttal ment a Körtélyes Gergely (20/3 pont, 7 lepattanó), Simon László (16 pont, 4 gólpassz), Helmeczi András (12/3 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz) és a volt csapata ellen roppant hasznosan játszó Hegedűs Attila (12 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) vezette Veszprém. A befejező negyedben a Baki Sándor (15 pont, 8 lepattanó), Tömösváry Máté (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 4 gólpassz), Gébert Attila (14/12 pont), Kovács Balázs ( 14/6 pont, 6 lepattanó) kvartett vezette, az utolsó pillanatig szívósan küzdő Bonyhád ugyan 10 ponton belülre került, de fordítani nem volt esélye.

MTK Törökbálint - Bajai Bácska FKE 93-73 (26-15, 18-24, 21-18, 28-16)
Bár egy negyed után 10 pont fölötti előnyt szerzett a Törökbálint, a sikere csak a záró szakaszban lett igazán biztos. Szabó Tibor (24 pont, 16 lepattanó) izmos dupla-duplával állt a törökbálinti gárda élére, Horváth Kristóf 22/6 pontos, 9 lepattanós teljesítményén ront, hogy ezt 19 mezőnykísérletből érte el. Jakab Péter 17 ponttal és 6 lepattanóval. Bihari Máté pedig a szokásos megbízható játékát hozva 12 ponttal és 8 lepattanóval járult az MTK Törökbálint újabb sikeréhez. A Mándity Mátét nélkülöző bajaiaktól Piukovics Bálint (20/6 pont, 6 gólpassz) és Milos Vukicsevics (18 pont, 12 lepattanó, 8 gólpassz) tette a legtöbbet azért, hogy a harmadik negyed végéig partiban volt a Baja.

Budafok - SMAFC-NYME 88-76 (24-19, 21-20, 22-16, 21-21)
Egy extra és egy átlagon felüli teljesítmény elég volt a Budafoknak a biztos győzelemhez az egységes csapatjátékot nyújtó soproniak ellen. Fehér Csaba (32/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz), valamint Drevenka Dávid (21/9 pont) volt  vezér hazai oldalon. Soproni részről ugyan Füzi Róbert (17/6 pont), Kovács Benedek (15 pont, 7 lepattanó), Papp Barna (14 pont) és Rátvay Tamás (13/6 pont) is 10 fölé jutott, mégis alulmaradtak a vendégek, akik ismét hadilábon álltak a büntetőzéssel (14/28, 50%).

OSE Lions - Alba Fehérvár 122-52 (32-13, 24-12, 33-13, 33-14)
Az oroszlányiak egy végig egyoldalú meccsen próbálták feledtetni a múlt heti pécsi vereségüket a fehérvári fiatalok ellen. Vavra András fiai kiszolgálták a szurkolótáborukat, s ezúttal a múlt hét végi, időként egyénieskedő játékuk helyett most a terheket megosztva, csapatként játszva összesen 37 gólpasszt kiosztva kiütéses győzelmet arattak a kevés ellenállást kifejtő fiatal riválissal szemben.