21
2016
Műszaki siker Szegeden
2016. október 21.  |  04:18
Remek mérkőzésen mivel három játékosa is 20 pont fölé jutott, nyerni tudott a MAFC-BME Szegeden

USC Szeged -MAFC-BME 82-90 (21-23, 19-29, 23-13, 19-25)

Szeged, Nemzeti Egyetemi Bajnokság, férfi keleti csoport.

Szeged: BRENYÓ 13, Horváth R., 16, Fehér Á. 8/6, KERESZTY 15, GRUDA 19. Cs.: Masa 3/3,Liszkai 2, Halász, Szegedi 6.

MAFC-BME: DOBOS 21, Schaul 5, SZÁLAS 25/9, MIHALICS 14, KISS L. 25. Cs.: Horváth, Gergely, Lukács, Bedőcs.

A fordulatos, nagy iramú, színvonalas találkozó remek hírverése volt az egyetemi kosárlabdának. A remek, kiegyenlített első 10 percet követően a fővárosiak a Dobos, Szálas, Kiss trió révén szétszedték a Szeged nem túl hatékony védekezését, s szünetig 10 pont fölötti előnyt szereztek.

Nagyot fordult a játék a harmadik negyedben, magára talált, és Kereszty, valamint Gruda eredményessége révén fokozatosan csökkentette hátrányát a védekezésben óriásit javuló Szeged.

A befejező negyed előtt 2 pontra felzárkózott a vendéglátó, sőt a 4. negyed elején egyenlített is, ám 67-67 után a fővárosiak egy 11-2-vel eldöntötték a meccset a maguk javára. Gruda Gergely és Kiss Lajos remek centerpárbajt vívott a palánkok alatt. Mindketten dupla-duplát értek el, a hazai kosaras 19 ponttal és 14 lepattanóval, a fővárosiak játékosa pedig 25 ponttal és 16 lepattanóval zárt.