21
2016
20 pontos győzelemmel kezdett a nyugati bajnok
2016. október 21.  |  03:30
Az első három negyedben egyértelműen irányított a nyugati bajnok Szombathely, s magabiztos győzelemmel kezdte meg szereplését

SzoESE-ELTE BEAC 82-62 (22-11, 22-16, 23-15, 15-19)

Szombathely, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport, 80 néző

SzoESE: Kovács B. 5/3, NOVÁK B. 12, MÉSZÁROS M. 21/3, FÖLDESI M. 16/3, Perák D. 8, Cs.: Horváth B. 4, Bereczki M. 3, Kozma M. 7/3, Balogh R. 2, Kerekes G., Láng M. 4.

ELTE BEAC: Mokos B. 2, Jakucs D. 10/6, Gyurcsányi P. 9/3, DÉVÉNYI G. 17, Mayer P. 6. Cs.: Monok M., Bognár D. 3,/3 SZENTESI B. 11/3, Czimmer M. 4,

Edző: Varga Zs.

A nyugati bajnok, a SZOESE jelentősen átalakult több meghatározó játékos távozott tavaly óta, és vannak persze új fiúk is az együttesben.

A hazai csapat az első 2-3 percnyi ismerkedés után magához ragadta a kezdeményezést és lépésről-lépésre elkezdte kialakítani előnyét, ami a negyed végére meghaladta a 10 pontot.

A második játékrészt is a SZOESE uralta elsősorban Novák és a negyedben 11 pontot jegyző Mészáros vezérletével közel 20 pontra nőtt a hazai előny, végül 14 pontos szombathelyi előnnyel vonulta a szünetre a csapatok, a vendégeket elsősorban Dévényi Gábor próbálta versenyben tartani.

A fordulás után egyre több lehetőséget tudott adni minden játékosának Kéri Péter, akik jól elosztották egymás között a pontokat és tovább növelték az előnyt. Az utolsó negyedre már csak az maradt a kérdés hogy hány ponttal tudnak győzni a hazaiak Végül a kulcsjátékosokat ekkor már pihentető SZOESE magabiztos 20 pontos győzelmet aratott, a fővárosiak becsületére legyen mondva, nagyobb hátrányban sem adták fel, s a záró szakaszt megnyerték.