Európa Kupa: hosszabbításban kapott ki az Alba
20
2016
2016. október 20.  |  01:08

A FIBA Európa Kupa első nyitófordulójában az Alba a portugál Benfica csapatához látogatott. A mérkőzés eleje a fehérváriakról és elsősorban Lórántról szólt, aki 12 pontot termelt az első negyedben, ami csak eggyel volt kevesebb, mint a Benfica teljes csapatának össztermése.

A második tíz percben nagyot fordult a kocka, a lisszaboniak három perc alatt eltüntették a kétszámjegyű hátrányukat, kiegyenlítve az összecsapást. A szünetben is döntetlent mutatott az eredményjelző (34-34).

Tovább hullámzott a meccs, a harmadik negyed ismét a fehérváriaké volt, 48-55-ről kezdhették a felek az utolsó tíz percet. Néhány pontos előnyüket tartották a mieink, és még 2 perccel a vége előtt is hattal vezettek (61-67). Ám innentől néhány bravúrkosár portugál részről, és egy-két kiperdülő Alba-dobás azt eredményezte, hogy a hazaiak 20 másodperccel a vége előtt egyenlíteni tudtak. Az utolsó szó a miénk lehetett volna, ám Edwards dudaszó pillanatában eleresztett palánkosa balszerencsésen szinte a gyűrűből táncolt ki - jöhetett a hosszabbítás.

A túlórában fej-fej mellett haladtak a csapatok, 74-74-nél Edwards triplája kimaradt, csakúgy, mint a portugálok kisérlete is. 3 másodperccel a vége előtt az Alba jöhetett oldaról, de Keller eladta a labdát, Andrade pedig egy bravúrhármassal megnyerte a meccset a Benficának.

SL Benfica - Alba Fehérvár 77-74 (13-23, 21-11, 14-21, 20-13, 9-6) - hosszabbítás után

Pavilhao Fidelidade, Lisszabon

Benfica: Morais 2, Raivio 17/6, Hollis 15/6, Barber 16, Andrade 9/6. Csere: Loncovic -, Soares 11, Barroso 4, M. Fernandes 3/3, N. Dos Santos -.

Alba: Taylor 13/3, Edwards 18/6, Shepard 11, Lóránt P. 15/3, Keller 3. Csere: Markovics 9/3, Farr 5, Burgess -, Tóth P. -, Filipovics -, Keller I. -.

Fotó: fiba.com