19
2016
Szoros meccsen veszprémi siker
2016. október 19.  |  23:57

Tartalékosan utazott el Veszprémbe a SMAFC, s bár hatalmasat hajrázott, végül 2 ponttal a hazai együttes nyert.

Veszprémi Egyetem - SMAFC-NYME 81-79 (26-18, 17-21, 16-17, 22-23)

Veszprém: Faragó 9, NOVÁK 24/6, Naményi 13/3, KÁLLÓ 10/3, TAKÁCS 25. Cs.: Frond.

SMAFC: NAGY G. 38/3, OláH, FORRAI 21/6, Szegedi 8/6, BENRECZEI 10. Cs.: Széplaki 2.

Mindkét csapat 6-6 játékossal állt fel a találkozón. A Takács-Novák duó vezette Veszprém kezdett jobban, s a kosarakban gazdag első negyedben 8 pontos előnyt szerzett. A folytatásban Nagy Gergő ponterős játékára alapozva fokozatosan csökkentette hátrányát a soproni gárda. Az üldözőverseny térfélcsere után is folytatódott. A második félidp elején Forrai révén egalizált a SMAFC, de új erőre kapott a Veszprém, s egy 8-2-vel megint ellépett, de a SMAFC újra szorossá tette a találkozót. A záró szakasz előtt Kálló kosarával 3 ponttal mentek a hazaiak.

A befejező 10 percet 11-2-vel kezdve 10 pont fölötti előnyt szereztek a hazaiak. A soproniak nem törtek meg, hosszú hajrát nyitottak, s a szakasz közepétől egy huszáros 16-5-ös futást bemutatva ledolgozták hátrányukat. Takács András újra a vendéglátókat juttatta előnyhöz. A végén Forrai és Nagy is bedobhatta volna a nyerő triplát, de mindkettejük dobása célt tévesztett.

Végig vezetett a remekül kezdő MEAFC a címvédő ellen, de a debreceniek többször is szorossá tették a találkozót. Ahogy az összecsapás eleje, a vége is a miskolci csapaté volt, amely végül 15 ponttal verte a címvédő debreceni gárdát.

MEAFC - Debreceni Egyetem 85-70 (25-15, 14-18, 13-12, 33-25)

Nemzeti Egyetemi Bajnokság, férfi keleti csoport, Miskolc

MEAFC: TAKÁCS D. 9, Orosz 9, SZEPESI 20/9, LIPPAI 19/3, GALLÓ 17. Cs.: Kopasz 7/3, Orliczki 1, Horváth M. 3.

Debrecen: KÓSA 23/9, Kozák 4, Pék 8/6, SZARKA 20/12, OPRE 10. Cs.: Szűcs, Ben Kane 4, Jávor, Törköly 1.

A MEAFC állva hagyta a tompán kezdő debreceni együttest, a két Szabolcs, Szepesi és Lippai ponterőssége révén 16-4-gyel indítottak a hazaiak. A folytatásban Kósa Tamás és Szarka Dávid jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a DEAC, s a félidő végén egy 6-0-lal szorossá tette a meccset.

Az aránylag pontgazdag első félidő után a harmadik negyedben a küzdő jelleg domborodott ki. A Debrecen 5-0-lal kezdve a játékot szünet után 1 pontra feljött, de a MEAFC a szakasz közepén újított, s egy 6-0-lal ismét megugrott. A befejező negyed közepéig teljesen nyitott volt a találkozó, Kósa triplájával 3 pontra zárkózott fel a címvédő debreceni együttes. Ekkor azonban egy Galló Márk vezette 9-0-lal lerázta magáról a Debrecent a MEAFC. A csattanó a Debrecenben nevelkedett Lippai triplája volt a meccs legvégén, így 15 ponttal nyert a MEAFC, de ez a meccs korántsem volt sima, nagyon meg kellett dolgozniuk ezért a szép győzelemért a miskolciaknak.