Férfi Európa Kupa: fájó vereség Sopronban
19
2016
2016. október 19.  |  20:39

Szerdán pályára lépett a férfi FIBA Európa Kupában a Sopron együttese is. A csoportkör első mérkőzésére hazai pályán került sor a francia Nanterre ellen.

Fantasztikus hazai kezdés (20-4) után a Nanterre is elkapta a fonalat. és a második negyed végén utol is érte a soproniakat, sőt a szünetben már francia vezetést mutatott az eredményjelző (35-37).

A fordulás után már fej-fej mellett haladtak a felek a jó iramú, látványos mérkőzésen. A döntetlen állásról folytatódó negyedik etap elején a Sopron Spica vezérletével meglépni látszott (63-56), ám ekkor nagy hajrába kezdtek a gallok, és egy 10-0-ás sorozattal megfordították a meccset. Kétpontos vendégvezetésnél az utolsó hazai támadásnál még volt lehetőség egy triplával fordítani, de Threatt távoli dobása lepattant a gyűrűről, így 79-77-es vendéggyőzelem született.

Folytatás jövő kedden Belgiumban az Antwerp Giants ellen.

Sopron KC - Nanterre 77-79 (23-12, 12-25, 17-15, 25-27)

Novomatic Aréna

Sopron: Threatt 14/12, Ruják 4, Lewis 14/6, Dufault 16/3, Spica 13. Csere: Mills 14, Bán -, Tóth G. 2, Takács -.

Nanterre: Warren 10/6, Schaffartzik 16/12, Riley 7/3, Morency 2, Lessort 10. Csere: Zanna 7, Invernizzi 6/6, Conklin 8, Butterfield 13/12.

Fotó: Tóth Zsombor