Szoros meccsek a nyugati csoportban
11
2016
2016. október 11.  |  02:09
Mosonmagyaróvár SZE-MOGAAC- Veszprémi Egyetem 92-87 (20-17, 27-29, 20-24, 25-17)

Győr, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport.

SZE-Mosonmagyaróvár: JOAO SILVA 14/9, KÁLI 22/12, Nagy, Palavics 4, HORVÁTH Á. 8. Cs.: Iváncsics, BARUTA 35/6, Guti, Kámán 9/3, Szlávik, Horváth Sz., Erdős.
Veszprém: Naményi 19/9, FARAGÓ 14, Novák Téglás 16, Kálló 9/6, TAKÁCS 29. Cs.: Frond.

A Mosonmagyaróváron újraszerveződő csapat a győri fiatal egyetemistákkal karöltve készült az első hazai mérkőzésre. Amíg Mosonmagyaróváron nem épül fel a csarnok, addig hazai meccseit a győri Széchenyi egyetemen játsszák a mosoniak. A hazaiak számbeli, ellenben a vendégek magassági fölényben érkeztek a mérkőzésre.

Egyből egymásnak estek a csapatok és szemmel láthatóan élvezték a játékot.A hazaiak kellemetlen letámadással próbálták nehezíteni a veszprémiek támadásszervezéseit, míg a vendégek egész mérkőzésen zónavédekezést alkalmaztak, tehát az edzők nagy taktikai csatát vívtak. Baruta extra dobóformája, míg a másik oldalon Takács erős centerjátéka volt a meghatározó. A második félidőben is maradt az 5-6 pontos hazai előny, de ezt többször is pillanatok alatt képesek voltak ledolgozni a vendégek, ezzel mindig nyitottá téve a mérkőzést.

A negyedik negyedre elfáradt a veszprémi ötös fogat, köszönhető ez a kellemetlen letámadásának amelyet Káli, Kámán, Palavics trió szervezetten oldott meg.Színvonalas, magas tempójú meccsen győzött a szervezettebb, csapatjátékot nyújtó hazai csapat.

ELTE-BEAC - Esély a Sportra Petőfi SE 51-53 10-9, 11-18, 17-11, 13-15)

Tüskecsarnok, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport

ELTE-BEAC: Mokos 7/3, Bognár 3/3, SZEKERES 10/6, DÉVÉNYI 11/3, Mayer 4. Cs.: GYURCSÁNYI 13/12, Jakucs, Monok M., Szentesi Czimer 2, Szanthoffer 1.
ES Petőfi: FÖLDES 5/3, KOLLER 22/12, Győr 1, KŐVÁGÓ-LASKA 10, Sümegi. Cs.: SZÁVAI 10/6, Riskó 5.

Jobban kezdett a hazai csapat, Szekeres Ábel és Dévényi Gábor vezérletével pár ponttal elment az ELTE. A küzdelmes, kevés kosarat hozó első negyedet, 10-9-re hozták az eltések.A folytatás sem hozott kosarakban igazán gazdag játékot, Földes irányítása mellett Koller és a dupla-duplázó Kővágó-Laska (10 pont, 12 lepattanó) eredményessége révén jobbára szűk Petőfi vezetés mellett zajlott a játék. A hazaiakat a 10 pontja mellett 9 gólpasszt kiosztó Szekeres, valamint a 11 pontja mellé 9 pattanót szerző Dévényi tartotta versenyben. A védekezés dominált mindkét oldalon, a jelek szerint felkészültek egymásból a felek.

A találkozó vége nem kis izgalmakat hozott, amikor az ELTE-BEAC kétszer is egyenlíthetett, vagy fordíthatott volna, majd győzelemre is fordíthatta volna a mérkőzést. Gyurcsányi triplakísérleténél a játékvezetők vendég szabálytalanságot ítéltek, de a meccsen négy triplát is beemelő hazai játékos a háromból csak egy büntetőt dobott be, így a vendég csapat örülhetett a végső, két pontos győzelemnek.