Egy híján 100 pontot szórt a MEAFC
18
2016
2016. október 18.  |  06:12

Négy mérkőzést játszottak vasárnap a férfi másodosztályban, s ezek egyikén jókora meglepetés született: a PVSK Kronosz együttese legyőzte a nyugati csoport eddigi egyetlen veretlen csapatát, az OSE Lions gárdáját

KELETI CSOPORT

MAFC-MEAFC 49-99 (11-23, 10-28, 20-24, 8-24)

Az NB I B-ben a dupla-duplákat eddig megbízhatóan szállító centere, a beteg Pápai Máté nélkül nem sok ellenállást tudott kifejteni a MAFC második csapata a miskolciak ellen. A lepattanózást 54-33-ra elveszítő MAFC-ból a 14 pontja mellé 7 támadó pattanót szerző Bordács Soma mellett Joó Tamás dicsérhető 10/3 pontjáért,a amelyet hibátlan mezőnymutatóval (3/3 dupla. 1/1 tripla) ért el. A vendégek igazi csapatmunkával szereztek egy híján 100 pontot. A miskolciak három új játékosa is sokat tett a fölényes győzelemért, Szögi Ádám szintén hibátlan mezőnymutatóval (4/4 dupla, 1/1 tripla) 14/3 pontot, s mellé 3 lepattanót és 8 labdát szerzett, valamint kiosztott 8 gólpasszt. Máté Balázs is 14/3 ponttal (4 lepattanó, 3 szerzett labda) zárt, Lippai Szabolcs pedig 12 pontot, 8 pattanót és 3 gólpasszt tett a közösbe. A fiatal Galló Márk 12 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát ért el, a rutinos Tóth Gábbor 12/6, Orosz Bence pedig 11/3 pontot dobott.

NYUGATI CSOPORT

Alba Fehérvár - Pápai KC 67-84 (18-25, 14-27, 19-21, 16-11)

A tapasztalt kosarasok sorát felvonultató Pápa már az első félidőben eldöntötte a meccset a fehérvári fiatalokkal szemben. A Keresztes Rafael (25 pont, 10 lepattanó), Nikola Majics (18/3 pont, 8 lepattanó), Kálmán László (15/6 pont, 8 gólpassz) trió vezetésével szünetben kerek 20 ponttal vezetett a Pápa, amelyben hatalmas mezőnymunkája miatt Szanati Mátyást (6/3 pont, 8 lepattanó 7 gólpassz) is ki kell emelni. Érdekesség: a lepattanózás végeredménye éppen annyi lett, mint amennyi a meccs állása volt félidőben: 52-32 a Pápa javára. Hazai részről Somogyfoki Péter (19/9 pont, 4 lepattanó) és Varga Máté (14/6 pont, 4 lepattanó) játéka emelkedett ki.

Budafok-Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr 67-94 (17-22, 16-12, 16-33, 18-27)

Egy félidőn át tartotta a lépést a Budafok a győri együttessel, amely szünet után robbantott, s végül nem várt fölényes győzelmet aratott. A győri sikerben jelentős része volt annak, hogy a vendégek sokkal jobban dobták a triplákat (11/28, 39,2%) mint a hazaiak (3/17, 17,6%). A szünetben csupán egyetlen ponttal vezető győriek a harmadik negyed közepén vitték döntésre a dolgot, a 23. és a 27. perc között Nárai Bence (21/3 pont, 7 lepattanó), Kovács Soma (18/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz)  és Ruják Bence (13 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével egy 15-0-s huszáros rohamot kivágva. Hogy a folytatásban még biztosabb legyen a győri siker azért Hegedűs Gergely (16/9 pont) is sokat tett. Abban pedig, hogy a hazaiak egy félidőn át partiban voltak, Drevenka Dávid (18/6 pont, 5 lepattanó), Fehér Csaba (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), valamint a hatalmas mezőnymunkát végző Lados Erik (11 pont, 6 lepattanó, 8 szerzett labda) játszott főszerepet.

PVSK Kronosz - OSE Lions 74-67 (20-18, 16-14, 22-10, 16-25)

Óriási meglepetés, de teljesen megérdemelt a pécsi győzelem. A félidőben 4 pontos előnyben lévő vendéglátók a szünet után még rá tudtak tenni egy lapáttal. A harmadik negyed első 6 percében a pécsiek döntő csapást mértek az OSE együttesére, egy 13-1-es 6 perccel indítva a második félidőt. 30 perc után már közel 20 ponttal vezettek a hazaiak. A befejező szakaszt elvitte az Oroszlány, amely a hajrában 4 pontra feljött, de végül teljesen megérdemelt PVSK-Kronosz diadal született. A három pécsi vezér Demeter Attila (18/6 pont, 4 lepattanó - igaz 6 eladott labda), Antóni Csanád (16/3 pont, 7 lepattanó) és Kővágó-Laska Márk (11 pont, 6 lepattanó) voltak, s többen is remekül dolgoztak a kezük alá. Bár a pécsiek több labdát adtak el (25 illetve 20) gólpasszok (16-9) és lepattanózás (40-35) tekintetében is felülmúlták az Oroszlányt, amelyből egyedül Kiss Kornél (19/9 pont, 6/13 mezőnyből, 3/5 tripla, 5 eladott labda, 3 gólpassz), valamint Wehner Zoltán (10/6 pont,  6 lepattanó) dicsérhető. Az OSE amerikai dobógépe Jester Lewis ugyan eljutott 18 pontig, de ezt 25 mezőnykísérletből érte el, 0/7-es triplamutatóval, bár szerzett hatot, de eladott hét labdát.