Férfi NB I B: kiélezett csaták
17
2016
2016. október 17.  |  02:40

Folytatódtak a küzdelmek az NB I B-ben. A Honvéd hosszabbítás után őrizte meg makulátlan mérlegét Békésen, a Nyíergyháza Egerben győzött, a DEAC pedig magának tette nehézzé a Kaszások elleni találkozót. Nyugaton a Baja megszerezte első győzelét

KELETI CSOPORT

Calle Pubfood Békési SZSK -Bp. Honvéd 80-85 (14-18, 18-14, 22-12, 14-24, 12-17)

Hullámzó, fordulatos és hihetetlen izgalmas meccset produkált a két gárda.  Már az önmagában is fordulatos első félidő után is döntetlen volt az állás. 12-4-gyel indított az egyik legjobbját, Koma Dánielt nélkülöző Békés, ám a palánkok alatt Gruda Gergely (16 pont, 10 lepattanó) előlépett. A negyed második felében óriási fordulat következett, Pintér Dávid (14/12 pont, 5 lepattanó) ekkor szerzett 3 triplájára alapozva a Honvéd repesztett egy 14-2-t. A második negyedben is folytatódott a hullámvasutazás, a Békés e negyed elején is bekezdett, s egységes csapatjátékkal egy 12-3-at bemutatva 5 pontos előnyt szerzett. A félidő hajrájában Máté Márk (16/9 pont, 6/10 mezőnyből) triplájával, valamint a Kováts Róbert (12 pont, 5 lepattanó), Stefán Dávid (12-12 pont és lepattanó,  3-3 gólpassz és blokk) kettős találataival ledolgozta hátrányát a Honvéd.

A harmadik negyed közepén még 6 ponttal az ekkor Tóth Bence (20/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezette Honvéd ment, ám a szakasz második felében hazai oldalon Zsíros Gábor (13/9 pont, 3 gólpassz), Nagy Csaba (9/9 pont) és Nagy Balázs (16/6 pont,8 lepattanó) jó sorozatot kapott el , s egy 19-3-mal a szakasz végére 10 pontos előnyt szereztek a békésiek. A Honvéd nem adta fel, fokozatosan faraga le hátrányát, sőt Tóth zsákolásával átmenetileg a vezetést is átvette, majd újabb kosarával 2 pont előnye is volt a vendég együttesnek, de Gruda hosszabbításra mentette a meccset a Békésnek. A ráadás roppant pontgazdag volt,  Kertész Dániel (5-5 pont, lepattanó, gólpassz és eladott labda) a hazaiaknak szerzett vezetést, ám erre 6-0-lal felelt a Honvéd, amelyben Szalay Ákos (6/3 pont) dobott kulcsfontosságú triplát, s amely már nem adta ki a kezéből a vezetést.

EKE Eger KOK - Nyíregyháza Blue Sharks 71-76 (23-23, 18-13, 8-25, 22-15)

A félidőben még a Tóth Zoltán (26/15 pont, 5/16 tripla, 6 szerzett labda), Jakab Zsolt (19/3 pont, 6 lepattanó) és Varga Imre 12/3 pont, 9 lepattanó) trió vezette hazaiaknak 5 pontos előnyük volt. A Nyíregyháza azonban a harmadik negyedben döntő csapást mért a vendéglátókra. Előbb Bus Iván (24/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 8 eladott labda) vezérletével ledolgozta hátrányát, a szakasz hajrájában pedig elsősorban Nagy Krisztián (16/9 pont, 9 lepattanó) ponterőssége révén egy 12-0-lal megnyugtató előnyt szerzett. A Nyíregyháza, amelyben a légiós center, Emani Gant nagy mezőnymunkát végezve 19 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát ért el a záró szakasz közepéig tartotta tízen túli előnyét. Ekkor az Eger egy 11-2-vel - amelben a center, Varga egy triplát is beemelt - feljött 4 pontra, de a Nyíregyháza újítani tudott, s megnyerte a küzdelmes találkozót, így az egriek továbbra is nyeretlenek.

DEAC-Óbudai Kaszások 77-74 (19-22, 22-11, 23-16, 13-25)

Az első negyed után a szakasz utolsó 2 percében Vámos László (13/6 pont, 7 lepattanó) és Nagy Szabolcs (13/6 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) egy-egy triplájára építve egy 8-0-t repesztő Kaszások vezetett. A két középső negyedet Farkas Attila (18 pont, 12 lepattanó), Molnár András (11 pont, 6 gólpassz) és Brane Savic (11 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével egyértelműen uralta, s még a záró szakasz közepén is biztos győztesnek látszott a DEAC. Lehet, ezt a debreceni gárda játékosai is elhitték, ám az óbudaiak másként gondolták. Van der Meer Lóránd (14 pont), Lakosa Ákos (10 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) és főként Korona Zsolt (11/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) eredményessége révén fokozatosan faragták le hátrányukat az elbizonytalanodó DEAC-cal szemben. Egyetlen pontra feljött a Kaszások, ám a végjátékban a rutinos Savic 4 büntetőből hármat bedobott, így ha a vártnál jóval nehezebben is, de győzött a DEAC.

NYUGATI CSOPORT

Bajai Bácska FKE - SMAFC-NYME 77-63 (22-17, 23-17, 15-17, 17-12)

Rajt-cél győzelmet aratott a Baja, bár játékosai igen gyengén dobtak távolról (4/24, 16,67%). Két hazai kosaras, Nagy Dániel (23/3 pont, 12 lepattanó) és Milos Vukicsevics (16 pont, 12 lepattanó) is dupla-duplát ért el, de Mándity Máté (13 pont) és Piukovics Bálint (12/6 pont) is túljutott a 10 ponton, Délity Bence pedig nagy mezőnymunkával (8/3 pont 8 lepattanó, 5 gólpassz) járult hozzá az első bajai sikerhez.

A soproni vereség fő oka elsősorban a gyenge dobóformában (dupla 21/54, 38.8%, tripla 4/21 (19%)  és büntetőzésben (9/22 40,9%) keresendő. Kovács Benedek (13 pont, 14 lepattanó) ugyan ismét dupla-duplát hozott össze, de értékén ront valamelyest az 5/16-os mezőnymutató. Rajta kívül még a bajai kötődésű Rátvay Tamás (13/3 pont), valamint Nagy Gergő (10/3 pont 7 lepattanó) emelhető ki a vendégeknél, bár a dobószázalék utóbbinál sem volt túl fényes (4/15).