Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: fővárosi sikerek
2016. október 16.  |  23:29

NŐI AMATŐR NEMZETI BAJNOKSÁG

KELETI CSOPORT

Vasas Akadémia - Aluinvent DVTK Miskolc U23 68-53 (25-20, 11-10, 11-16, 21-7)

Mindkét oldalon akadt egy-egy extra egyéni teljesítmény. A lenyűgöző dupla-duplát elérő Sikora Emőkének (21 pont, 20 lepattanó) Bach Boglárka (14/6 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 3 gólpassz) személyében csupán egy vérbeli "szárnysegédje" akadt, addig Bernáth Rékának (24/12 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) akadt kettő: Tóth Dorina (12/6 pont) és Boros Berta (11/6 pont). A záró szakasz előtt egyetlen ponttal vezető Vasas a 4. negyed első felében döntött egy 9-2-es rohammal.

NYUGATI CSOPORT

Tatabánya-TFSE 56-60 (18-16, 7-11, 18-21, 13-12)

Küzdelmes, fordulatos rangadót nyert a TF. A találkozón a két csapat nem egymást, szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek. Bár Mányoky Judit (10/6 pont, 5 gólpassz) a meccsen 10 triplakísérletéből csak kettőt értékesített, a másodikat csapata szempontjából a legjobbkor, az utolsó percben 56-56-nál. Az ő tripláján kívül a TF nyerő hármasa a Németh Alma (13 pont, 3 lepattanó) , Karlócai Julianna (12/6 pont, 9 lepattanó) és Miháczi Dia (8/6 pont, 8 lepattanó) trió volt. Hazai részről leginkább a mezőny legeredményesebb játékosa, Mozsolics Judit (20 pont, 3 lepattanó) és Szamosi Rita (11/9 pont, 7 lepattanó) és Csicsai Kata (7 pont, 8 lepattanó) nehezítette meg leginkább a TF dolgát.