Férfi NB I B: három mérkőzés pénteken
16
2016
2016. október 16.  |  03:41

Három meccset játszottak pénteken a férfi másodosztályban. Két találkozón hazai siker született, Salgótarjánban viszont a remekül hajrázó vendég vásárhelyiek örülhettek.

KELETI CSOPORT

Salgótarjáni KSE - Vásárhelyi Kosársuli 85-96 (28-25, 14-21, 26-18, 17-32)

Három negyeden át fordulatos, változatos volt a játék, és 30 perc után joggal reménykedhettek abban a nógrádi szurkolók, hogy kedvenceik a remek dobóformát kifogó Blaskovits László (27/15 pont, 5/7 tripla), valamint Willam Moore (21 pont, 6 eladott labda, 8 gólpassz) és Béres Dávid (11 pont, 8 lepattanó) vezetésével legyőzik a veretlen Vásárhelyet. A harmadik negyedben még 4 ponttal a Salgótarján vezetett. Sőt, a 4. elején 7-re nőtt a hazai előny. Szabó Péter (28/12 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 3-3 gólpassz és szerzett labda) triplája egy 7-0-s vendég roham kezdetét jelentette, majd a negyed közepén 76-75-ös hazai vezetés után a szerb légiós Genal Momir (33/6 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)  vezetésével egy 11-0-s roham formájában döntő csapást mért vendéglátójára a Vásárhely.

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - Nagykőrösi Sólymok KE 95-72 (22-23, 24-18, 17-11, 32-20)

Az első negyedben igazolta a Nagykőrös, hogy eddigi figyelemre méltó eredményei nem kicsúszottak, s nem a véletlen művei. A nyitó etap után még vezetett a Tóth Viktor (20/3 pont, 4 lepattanó, 8 kiharcolt fault) és az újfent dupla-duplát elérő Mácsai Károly (11 pont, 13 lepattanó) vezette újonc. A második 10 perctől fokozatosan átvette a játék irányítását a hazai együttes. A 66%-os mezőnymutatóval (10/15) 28/15 pontig jutó Madár András, valamint a dupla-duplát elérő Debreceni Dániel (14 pont, 12 lepattanó) vezérletével - akik mellé felnőtt Kilyén Sándor Őrs (15/6 pont, 5/7 mezőnyből), az ukrán Olekszandr Oszancs (14/3 pont, 7 lepattan) pedig hozta megbízható játékát. A befejező negyed előtt 11 ponttal már a Phoenix vezetett, s a 32. valamint a 34. perc közötti 7-0-lal 20 pontosra növelve előnyét végleg lerázta magáról a Sólymok együttesét.

NYUGATI CSOPORT

Metal-Work Bonyhádi KSE - MTK Törökbálint 77-65 (27-26, 20-11, 17-11, 13-17)

Az első 10 perc kosáresője után kevesen gondolták, hogy 80 pont alatti össztermés is elég lehet a találkozó megnyeréséhez. Pedig ez történt. A két középső negyedben a vendégek nem igazán találták a bonyhádi védekezés ellenszerét, ebben az időszakban csupán 22 pontot dobott az MTK Törökbálint. A jó védekezésének és a Tömösváry Máté (19/3 pont, 10 lepattanó), Braun Bence (19 pont), Baki Sándor (15 pont) és Kovács Balázs (13 pont) négyes eredményességének köszönhetően a vendéglátók megnyugtató, 16 pontos előnyt építettek ki maguknak. Bár a befejező 10 percet elvitték az erős dupla-duplát elérő Mohay Péter (19/3 pont, 16 lepattanó), és Jakab Péter (12/6 pont, 7 lepattanó) vezette vendégek, a biztos bonyhádi siker egy pillanatig nem forgott veszélyben, nem tudott 10 ponton belülre kerülni az MTK Törökbálint.