Női NB I: a 3. forduló szombati mérkőzései
15
2016
2016. október 15.  |  22:55

BEAC-Újbuda - VBW CEKK Cegléd 68-88 (16-32, 19-20, 19-14, 14-22)

Barnai Judit (7 perc, 6 pont, 5 lepattanó) vezérletével jól kezdett, s 6-5-re még vezetett a BEAC. Ekkor a Cegléd Medgyessy Dóra (14/3 pont, 9 gólpassz, 6 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), valamint két kispadról érkező játékos, Molly Schlemer (15 pont, 6 lepattanó) és Katona Szidónia (22/3 pont, 8 kiharcolt fault) eredményessége révén egy 14-2-es száguldással megnyugtató előnyt szerzett. A negyed hajrájában ráadásul a BEAC addigi legjobbja, Barnai térdsérülést szenvedett. A negyed végére közel 20 pontosra nőtt a vendégek előnye az ekkor gyengén védekező BEAC-cal szemben.

A folytatásban sokat cserélt a csütörtökön még Szibériában Európa-kupa selejtezőt játszó CEKK edzője, Cziczás László. A második negyedben Kocsis Fanni (9 pont, 3 lepattanó) ügyes, eredményes játékára építve kiegyenlítetté tette a játékot a BEAC. Térfélcsere után a remek sorozatot elkapó, s a 3. negyedben négy triplát is beemelő Lelik Rékának (21/15 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) köszönhetően 10 ponton belülre kerültek a lelkes egyetemiek. A negyed hajrájában és a befejező etap elején Maja Skorics (13 pont, 6 gólpassz), Katona és Schlemer jóvoltából a 30. és a 37. perc között egy 22-3-mal végleg lerázta magáról a lelkes, s helyenként ügyesen játszó BEAC-ot a nagyobb fizikai és játékerőt képviselő Cegléd.

PEAC-Pécs - MTK 77-55 (27-26, 22-8, 15-14, 13-7)

Az első negyed női mérkőzésen ritkán látható óriási dobópárbajt hozott. Ebben leginkább 6-7 pontos előnnyel a meccset 7-0-val indító MTK vezetett, ám a negyed hajrájában fordított a Pécs. Az összecsapás lényegében a második negyed első felében dőlt el, amikor bő 3 perc alatt egy 13-2-es száguldást mutattak be Borisz Maljkovics tanítványai. Szünetben 15 ponttal vezetett a pécsi együttes, s bár a harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott, a Zsovár Orsolya (19/12 pont, 4 gólpassz, 8 kiharcolt fault) vezette  MTK már nem tudta igazán szorossá tenni a meccset a Jessica Kuster (23/6 pont, 10/12 mezőnyből), valamint a felnőttek között is dupla-duplát (11 pont, 13 lepattanó) elérő ifjú Juhász Dorka és Sara Mandic (7 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) vezette PEAC ellen.

Vasas Akadémia - Aluinvent DVTK Miskolc 55-65 (14-12, 15-18, 14-18, 12-17)

A pasaréti piros-két női alakulat motorját, Szenzsena Csolicsot (10/3 pont, 3/17 mezőnyből, 8-8 gólpassz és eladott labda) féken tartotta, így nyerni tudott a Diósgyőr. Az első negyed után még a veretlen Vasas vezetett, ám a folytatásban fokozatosan fölénybe került a vendégcsapat. Amint az várható volt, hazai részről Csolics mellett Bajnóczi Viktória (13/3 pont), Radoszlava Bahvarova (10 pont, 5 lepattanó) és Cassandra Rochel (11 pont, 8 lepattanó) volt leginkább veszélyes a miskolci kosárra. A lepattanózást 44-36-ra megnyerő vendégek közül ezúttal is Tina Jovanovics emelkedett ki 14 pontos, 18 lepattanós dupla-duplájával, s pontban a másik két center, Louella Tomlinson (13 pont) és Cierra Robertson-Warren (10 pont, 5 lepattanó) is sokat tett a DVTK első sikeréért, de Czank Tímea (12/6 pont, 4 gólpassz) játéka is dicséretes. Horváth Bernadett pontot ugyan nem dobott, de kiosztott társainak 6 gólpasszt.

Két és fél perccel a befejezés előtt még 4 pontra visszajött a Vasas, de a végjáték a tapasztaltabb játékosokból álló vendég Diósgyőré volt.