Női NB I: megkezdődött a 3. forduló
13
2016
2016. október 13.  |  21:50

Magabiztos győzelmet aratott a Győr a 3. forduló első mérkőzésén a múlt hét végén a Cegléd ellen bravúrt elérő ZTE NKK ellen.

CMB Cargo-Uni Győr - ZTE NKK 76-52 (16-15, 27-10, 15-16, 18-11)

Az első negyedbem igazolta jó hírét a ZTE, s két légósa, Kirby Burkholder (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Ashley Daniels (13 pont, 2-2 lepattanó és gólpassz) jó játékának köszönhetően tartotta a lépést vendéglátójával.

Az összecsapás a második negyed közepén dőlt el, 22-20-as vezetése után egy 14-0-s bő 5 percet repesztettek a hazaiak. A Győr egységes csapatjátékkal szerzett előnyt, s őrizte meg veretlenségét.

Simon Zsófia 13 pontot - és 7 lepattanót, valamint 3 labdát - szerezve lett a Győr legeredményesebb játékosa, Biranna Kiesel 6 lepattanó, 2 gólpassz és 3 szerzett labda, Zofia Hruscaková pedig 4 pattanó mellett dobott 12-12 pontot. Kitett magáért két fiatal kosaras is a győrieknél, Horváth Krisztina és Török Ágnes egyaránt 9-9 pontig jutott, utóbbi egy triplát is beemelt, s volt 5 lepattanója, s 3 gólpassza. A zalaiak magyar játékosai közül Nagy Dóra 6/6 ponttal volt a legeredményesebb, s a magyar mag összesen 23 pontot hozott össze.