Két mérkőzés a férfi másodosztályban
11
2016
2016. október 11.  |  04:27
A Hepp-kupa fordulója miatt csupán két mérkőzést, egy halasztott és egy előrehozott találkozót rendeztek a múlt hét végén a férfiaknál a második vonalban. Mindkét meccs küzdelmes volt, és mindkettőn hazai siker született.

HOYA Pannon Egyetem Veszprémi SE - Tehetséges Fiatalok Budapest 72-67 (11-16, 12-17, 20-17, 29-17)

Az első félidőben a hazaiak nem igazán tudtak mit kezdeni a fővárosiak kellemetlen, szívós, harcos védekezésével. Az első 20 percben a korábbi válogatott kosarasokat felvonultató Veszprém mindössze 23 pontra volt képes. A Szobi Dániel (19/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), Beák Gábor (16/9 pont), Kerkai Ákos (12/6 pont) és Búzás Bence (12/3 pont) kvartett húzta vendégek a második negyed közepén már 14 ponttal is vezettek. Két korábbi válogatott játékosa, Kámán Tamás (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Körtélyesi Gergely (18 pont, 4 gólpassz) vezérletével ezt követően nyitotta meg a hosszú hajrát a Veszprém. A harmadik negyed végén 7 pontra zárkóztak fel a hazaiak. A záró szakasz első kosarát Szobi révén a vendégek szerezték, de ezután egy 9-0-lal  ledolgozta hátrányát a Veszprém. Beák és Szobi 1-1 triplájával új erőre kapott a vendég együttes, ám a szakasz közepén egy 9-1-gyel fordított a Veszprém, s bár még 1 pontra visszajött a látogató, nagy csatában hazai siker született.

Pápai KC (képünkön) - PVSK Kronosz 86-78 (20-23, 22-27, 20-18, 24-10)

Az első félidőben a kifejezetten bátran, ügyesen kosarazó pécsi fiatalok Antóni Csanád (25/12 pont), Demeter Attila (19/3 pont, 7 lepattanó) és Boris Krajanski (11/3 pont, 4/4 mezőnyből, 3 szerzett labda, 2 gólpassz) vezetésével meglepték a rutinos, korábbi élvonalbeli játékosok egész sorát felvonultató Pápát. Félidőben 7 ponttal még a vendégek vezettek, s ebből ötöt a kiegyenlített harmadik negyed után is megtartottak. Még a 34. percben is volt 4 pont előnyük a vendégeknek. Az utolsó bő 6 percet azonban Kálmán László (20/6 pont, 9 gólpassz), Nikola Majics (20/6 pont, 6 lepattanó, 2 blokk), Keresztes Rafael (16 pont, 2-2 lepattanó, blokk és gólpassz), Szanati Mátyás (14 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 gólpassz), valamint a végjátékban fontos pontokat szerző Horváth Attila vezetésével  17-5-re megnyerve fordított a hajrában a Pápa.