Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 3. forduló
11
2016
2016. október 11.  |  02:48

Nagyüzem volt a múlt hét végén a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, több egészen sima, s néhány szorosabb találkozóval.

KELETI CSOPORT

Szegedi KE (képünkön) -MTK II 91-40 (16-7, 28-7, 25-11, 22-16)

Az MTK fialatjai lepattantak a szegedi lányokról. A lepattanó csatát 53-28-ra nyerő hazaiak Jáhni Zsófia (28 pont, 18 lepattanó, 7 gólpassz) és Földi Alexandra (13 pont 6 lepattanó) úgy is fölényesen verték a városmajoriakat, hogy távolról pocsékul (2/20, 10%) dobtak. A 27 labdát eladó MTK-ból egyedül Tarnai Kata (10/6 pont, 6 lepattanó) érte el a 10 pontot.

Nyíregyházi Kosársuli - Szolnoki MÁV SE 80-35 (25-10, 18-8, 24-4, 12-13)

Könnyed ujjgyakorlat volt az előző évad ezüstérmesének legyőzni a Szolnokot. A győztes itt is döntő fölénnyel nyerte a lepattanó harcot (56-30), s ismét a Farkasinszki Orsolya (19 pont, 9 lepattanó)-Papp Klaudia (26/9 pont, 10/13 mezőnyből, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) duó vitte a prímet. Szolnoki részről Bozsó Katica és Dávid Dóra  (10/6-10/6 pont) érték el a 10 pontot.

MAFC-NKE SE 67-61 (16-12, 16-11, 17-24, 18-14)

Fordulatos volt a hétvége legszorosabb összecsapása a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. Az első félidőben a MAFC akarata érvényesült, elsősorban Tillmann Dóra (17/3 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Abaházy Anna (15 pont, 12 lepattanó) és Gorácz Eszter (10 pont, 14 lepattanó, 12 kiharcolt fault) jóvoltából.

Szünet után azonban az egyedüli 10 pont fölé jutó játékosa, Kulcsár Bianka (22/12 pont - 27 mezőnykísérletből - 6 lepattanó), illetve Kokavecz Anna (9/3 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) vezetésével azonban feljött, sőt s záró szakaszban fordított is a NKE, amely 5 ponttal vezetett a záró etap közepén. A MAFC azonban újítani tudott, s az utolsó 5 percet 16-5-re hozva végül ellenfele fölé kerekedett.

Kecskeméti KC - DEAC 68-80 (14-18, 11-18, 22-23, 21-21)

Színvonalas, jó meccset játszott a két - a forduló előtt - veretlen együttes. A debreceni diadalban döntő szerepe volt a vendégek által 48-23-ra nyert lepattanózásnak. A Gál Annamária (15/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 8 eladott labda) mellett három magas játékosa Foltin Bianka (18 pont, 14 lepattanó), Földvári Andrea (14 pont, 12 lepattanó) és Göttlinger Anna (16/3 pont, 6 lepattanó) vezette DEAC a szinte kereskedelmi mennyiségben eladott (28) labdájával a maga számára tette nehézzé a találkozó megnyerését. A 4. negyed elején 14 ponttal vezető vendégek biztos győzteseknek látszottak, de a szakasz közepén egy 8-0-lal szorossá tette a meccset Murár Fanni (18/3 pont, 2 szerzett labda), Pogány Vivien (15 pont, 7 lepattanó) és Sipos Zsófia (14/3 pont, 9 szerzett labda, 3 gólpassz) segítségével a Kecskemét. Ami végül a lepattanózás elvesztése mellett megpecsételte a hazai csapat sorsát, az a gyenge triplázás (3/25, 12%) volt.

Vasas Akadémia - Kiss Lenke KS 101-72 (22-18, 24-28, 30-14, 25-12)

Az első félidőben remekül tartotta magát, s a lépést  a jó néhány A-csoportos kosarast felvonultató Vasassal a Kiss Lenke Kosársuli együttese. Szabó Enikő (17/12 pont, 4/7 tripla, 5 lepattanó, 4 szerzett, 8 eladott labda), Mészáros Anna (12/3 pont), Nagy Andrea (9 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) és Berényi Luca (9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda) jóvoltából 46-46-os döntetlenre hozták a vendégek az első félidőt. Szünet után már kidomborodott a lepattanózást 55-37-re nyerő Vasas fizikai fölénye, a hazaiak a Mérész Beatrix (27/6 pont, 8 lepattanó), Solymosi Noémi (22 pont, 7 lepattanó) centerkettős és Bernáth Réka (18/3 pont, 4 gólpassz) eredményessége révén, valamint Tóth Dorina (7 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz - igaz 7 eladott labda) mezőnymunkája jóvoltából végül fölényes győzelmet arattak.

NYUGATI CSOPORT

Szombathelyi Egyetem - Ajka 60-76 (16-18, 11-22, 4-21, 29-15)

Az első negyedben még Simon Cintia (18/9 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Gusztafik Lilla (12 pont) és Molnár Anna (9 pont, 16 lepattanó) jóvoltából partiban volt a Szombathely az ajkai lányokkal. A két középső negyedben aztán meglepetésre óriási fölénybe kerültek, szinte átrohantak vendéglátóikon a Balsay Anna (23/3 pont, 9 lepattanó), Kulcsár Johanna (11 pont, 5 lepattanó), Róth Judit (11 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) és Balsay Rita (5-5 pont és gólpassz, 7 lepattanó) vezette vendégek. A harmadik negyed után kerek 30 ponttal ment az Ajka, a Szombathely az utolsó pillanatig küzdve a záró szakaszban kozmetikázott a vereségén.

ELTE-BEAC Újbuda U23 - PINKK SE 88-67 (21-16, 22-27, 19-13, 26-11)

Bár az első félidőben is jobbára  a hazaiak vezettek, a jó dobóformát kifogó vendégek külső mezőnysoruk,  Benke Sára 23/3 pont), Sánta Petra (12 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 7 eladott labda), Szabó Dóra (13/6 pont, 6 lepattanó) trió révén tartották a lépést az egyetemiekkel. Szünet után Lelik Réka (13/9 pont, 4 gólpassz) és Barnai Judit (11 pont, 12 lepattanó) vezetésével a hazaiak magukhoz ragadták a mérkőzés irányítását, s 7 pontos előnyt szerzeztek a befejező 10 perc előtt. Az, hogy a vendéglátók hosszabb kispaddal rendelkeznek, a záró szakaszban jutott érvényre, amelyben elsősorban Suppán Anna eredményességének köszönhetően a BEAC fiataljai fölényesé tették újabb győzelmüket.

BKG DSE - TFSE 41-65 (12-21, 10-8, 11-20, 8-16)

A második negyedben nagyon megtorpant, ezt leszámítva azonban Németh Alma (16 pont, 9 lepattanó), Mányoky Judit (16/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Miháczi Dia (7 pont, 6 gólpassz) és Varga Barbara (11 pont, 5 gólpassz) vezetésével végig kézben tartotta a meccset az előző kiírás bronzérmese. Hazai részről senki nem jutott 10 pont fölé, Ruttner Réka és Lakatos Dóra egyaránt 9 ponttal és 5 lepattanóval zárt, mint a BKG DSE legjobbjai.

Tatabányai KC - Dávid Kornél KA 67-46 (14-20, 17-10, 19-10, 17-6)

Az első negyedben Pap Regina (20 pont, 6 lepattanó) és Müller Melinda (10 pont) vezetésével meglepték a rutinos játékosokból álló Tatabányát. A második negyedben fordítottak a nehezen játékba lendülő hazaiak, s a szünetben 1 ponttal vezettek. Térfélcsere után Hevesi Mercédesz (16 pont, 11 lepattanó), Sipos Mirjam (14/6 pont, 3 szerzett labda) és Szamosi Rita (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) jóvoltából már a hazaiak játszottak fölényben, s végül magabiztos győzelmet arattak.