Meglepetés a női élvonal egyetlen vasárnapi meccsén
10
2016
2016. október 10.  |  02:05
Egyetlen meccs maradt vasárnapra a női bajnokságban, az azonban jókora meglepetéssel végződött. A ZTE legyőzte az évadot hazai és nemzetközi szinten is bravúrral kezdő Ceglédet.

ZTE NKK - VBW CEKK Cegléd 81-78 (22-19, 22-11, 19-17, 18-31)

Valóságos kosáresővel kezdődött a női forduló záró meccse, bő 1 perc eltltével 8-7-re vezettek a vendégek. Ezt követően azonban a nyitó fordulóban szabadnapos, tehát a bajnokságban most debütáló zalaiak a Nagy Dóra (21/6 pont, 6 gólpassz), Kirby Burkholder (24/3 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett labda), Ashley Daniels (7 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) trió jóvoltából egy 11-0-t repesztettek. A negyed végén Medgyessy Dóra (9/3 pont, 6 gólpassz) irányításával egy 9-0-lal szorossá tette a meccset a Cegléd.

A második szakasz elején fordítottak a vendégek, ám 22-23 után szédületes dobóformát mutatva egy 20-2-es 4 percet repesztettek az ellenfelüket ekkor triplákkal is alaposan megszóró zalaiak. A 16 éves Kovács Georgina (8/6 pont), 2, Őri Györgyi (8/3 pont) 1, és Nagy is 1 triplával terhelte meg a ceglédi kosarat. Jórészt e remek sorozatnak köszönhetően vezetett 16 ponttal a harmadik negyed után a ZTE. A Cegléd egy a hétközi Európa-kupa meccsen bemutatott remek hajrával próbált kirukkoni, csakhogy akkor otthon gyakorlatilag egálról, Zalaegerszegen viszont tetemes hátrányból vágott neki az utolsó 10 percnek. A Maja Skorics (21/3 pont, 5 lepattanó), Katona Szidónia (20 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Nagy-Bujdosó Nóra (10/3 pont, 5 lepattanó) hármas ponterőssége révén fokozatosan dolgozta le a hátrányát Cziczás László együttese. Sőt, Serbán Anett büntetőivel az utolsó percben át is vették a vezetést a vendégek, ám az utolsó szó a hazaiaké volt, akik Burkholder duplájával, majd Nagy két jó büntetőjével bravúros győzelmet arattak, Gáspár Dávid tehát győzelemmel debütált az egerszegi lányok kispadján.