Női NB I: a vendégcsapatok örülhettek szombaton
09
2016
2016. október 9.  |  02:08

A Gabányi csarnokban egyetlen, a városmajori budai szomszédharcban pedig csupán 2 pont döntött a női élvonal szombati játéknapján. A Győr biztosan nyert a PINKK otthonában. Lássuk a részleteket!

BEAC-Újbuda - PEAC-Pécs 68-69 (10-23, 14-8, 23-20, 21-18)

A mérkőzés elején a 4 pontját a találkozó első perceiben szerző Licskai Zsófia, valamint a két tripláját szintén az első negyedben szerző Sanja Mandic (6/6 pont, 5 gólpassz) vezette PEAC állva hagyta a megilletődötten kezdő fiatal hazaiakat. 15-2 után Pál Szandra (11 pont, 3 lepattanó, 2 gólpassz) és Lelik Réka (12/6 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz) vezetésével magukhoz tértek a hazaiak, de a PEAC litván centere, Egle Siksniute kosarainak köszönhetően tartotta gyorsan szerzett előnyét.

A küzdelmes második negyed közepén hullámvölgybe került a hét közben kupameccset játszó PEAC, s egy 9-1-es rohammal szorossá tette a meccset a fokozatosan javuló hazai együttes. Szünet után ugyan felpörögtek a vendégek, de a hazaiaknál több kiegészítő játékos is jól szállt be a játékba, színvonalas volt a meccs, s tovább csökkent a BEAC hátránya. A záró szakasz elején Raksányi Krisztina (15/9 pont, 3 szerzett labda) zsinórban dobott 7 pontjával 11 ponttal elhúztak, s győzteseknek látszottak a vendégek. Ekkor következett a Pusztai-parádé: Pusztai Petra (16/3 pont, 3 lepattanó) remek megmozdulásaira, és Lelik újabb triplájára  építve egy szédületes 13-0-lal átvette a vezetést a BEAC. A végjátékban azonban elsősorban az amerikai Jessica Custer támadó pattanóival, s 2+1-es akcióival - végül ha minimális különbséggel is, de - a rutinosabb játékosok alkotta PEAC győzött.

MTK Budapest - Vasas Akadémia 78-80 (18-15, 17-25, 24-14, 19-26)

Már az első negyed is hihetetlen fordulatos volt, s maga a meccs is ilyen lett. Az első 10 percben váltott vezetéssel haladtak a felek, 6-3-ra a hazaiak, majd 9-6-ra a vendégek vezettek. Zsovár Orsolya (16/6 pont, 6 gólpassz) vezérletével egy 8-2-es rohamot vágott ki az MTK, akik 3 pontos előnnyel zárták a nyitó etapot.

Folytatódott a hullámvasutazás, a Vasas szerb irányítója, Sznezsena Csolics (27/9 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz, 10 kiharcolt fault) ponterősségére építve egy 13-2-es 3 és fél percet repesztett. A negyed közepe a hazaiaké volt, s elsősorban  Túróczi Nikolett (18 pont, 10 lepattanó) révén egy 11-0-lal visszavette a vezetést a vendéglátó. A félidő végén a vendég Vasas következett egy 9-0-lal, amelyben Cassandra Rochel (13 pont, 12 lepattanó) játszott főszerepet.

Szünet után előbb 8 ponttal elhúzott, majd sokáig tartotta 5 pont körüli előnyét a Vasas. A szakasz második felében a két Bettina, Baksa (11/3 pont, 3/3 mezőnyből, 4 lepattanó) és Szabó (10 pont) vezérletével egy 21-9-es rohanással átvette a vezetést, s 5 pont előnnyel fordult a záró szakaszra az MTK. A befejező negyedben jó 6 percen át tartotta néhány pontos előnyét a hazai együttes, sőt 3 és fél perccel a lefújás előtt 7 ponttal elhúzott.  A hajrában azonban Radoszlava Bachvarova (14/6 pont, 7 lepattanó) vezetésével egy 11-0-lal fordított a Vasas. A fordulatoknak még nem volt végük: Koch Dóra (10/3 pont) 2+1-es akciója és Szabó két büntetője révén egy 5-0-lal visszaszerezték a vezetést a hazaiak, az utolsó szó azonban Bajnóczi Viktória révén a pasarétieké volt, akik két forduló után még veretlenek.

PINKK Pécsi 424 - CMB Cargo UNI Győr 61-81 (7-16, 19-25, 15-21, 20-19)

Három negyeden át uralta a játékot, rákényszerítette akaratát ellenfelére és biztosan győzött a sérült Marta Palenikovát nélkülöző Győr. Az első negyed második felében 6-6 után egy 10-1-es rohammal megugrott a vendégcsapat. A folytatásban elsősorban Zofia Hruscaková (14 pont, 6 lepattanó), valamint druszája Simon Zsófia (20/3 pont, 4 lepattanó) eredményessége révén fokozatosan növelte előnyét a Győr. Hazai részről leginkább Aaliyah Whiteside (13 pont, 5 lepattanó) és Bozóki Bettina (12 pont, 6 lepattanó) volt veszélyes, de a vendégek tartalékosan úgy is fölényesen nyertek, hogy a záró szakaszban Völgyi Péter már csapata fiatal játékosainak is bőven adott lehetőséget.