Férfi NB I: a Körmendé a második győzelem
07
2016
2016. október 7.  |  21:54

A tavalyi év után idén is Szeged-Körmend találkozót rendeztek a bajnokság első fordulójában. A hazaiak a kezdés előtt köszöntötték a nyáron visszavonuló legendájukat, Kiss Zsoltot. A vasiak klasszikus center nélkül álltak fel, hiszen sérülés miatt Csorvási Milánra és Horti Bálintra sem számíthatott Teo Cizmic vezetőedző.

Hasonlóan jól kezdtek a hazaiak, mint egy éve ilyenkor. Juhos két duplájával és Lilov triplájával 7-0-ra vezettek, majd a negyedik percben már 12-4 volt az állás. Smith vezérletével megkezdte a felzárkózást az extrán dobó MTE, amely a hatodik perc végére feljött egyre (15-14), az első negyedet pedig - egy 8-0-s rohammal - 22-20-ra megnyerte.

A folytatásban teljesen elvesztette a fonalat a Szedeák, egyre jobban kezdett elmenni a Körmend. Három perc után, 23-30-nál időt kértek a csongrádiak. A negyed derekához érve 3-13-as szériánál jártak a vendégek, a 17. percben, 24-39-nél ismét magához hívta övéit Nikola Lazics. A félidőre Wirth kosara után 30-44-es állással vonultak öltözőbe a csapatok.

Lilov triplája és duplája hozta ismét tízen belülre a Szegedet, két és fél perc után, 35-44-nél időt kért az MTE. A bolgár válogatott megállíthatatlan volt, tizenkilencedik pontjának köszönhetően ezt a félidőt is 7-0-val indította a Szedeák. Ennél közelebb azonban nem jutott ellenfeléhez a Lazics-legénység, állandósulni látszott a két csapat között a tíz pontos differencia, 46-56-ról indult az utolsó felvonás.

Az utolsó negyedben sem változott a játék képe, a Szedeák nem jelentett igazán nagy veszélyt a tavalyi bronzérmesre. A Rába-partiak 66-58-ra nyertek, így a Kaposvárhoz hasonlóan győzelemmel kezdték a szezont.

Nikola Lazics, a Szedeák vezetőedzője: - A második negyedbeli dekoncentrált játékunk miatt elhúzott a Körmend. Későn alakult ki a végleges keretünk, sok munka vár még ránk. A hajrában mutatott játékunk bíztató.

Teo Cizmic, a Körmend vezetőedzője: - Sok problémával küzdünk, ezen a mérkőzésen is megsérült két játékosom. Emiatt sokan nem azon a poszton szerepeltek, ahol kellene. Bízunk sérültjeink mielőbbi felépülésében, és a jó folytatásban.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Egis Körmend 58-66 (20-22, 10-22, 16-12, 12-10)

Újszegedi Sportcsarnok, 1000 néző

V.: Kapitány G., Tőzsér D., Fodor A. (Várhalmi Zs.)

Szeged: Boltics 1, Lilov 22/9, Csirics 10/3, Juhos 9/3, Sulovics 8. Csere: Lakosa 2, Wirth 4, Vágvölgyi -, Révész 2.

Körmend: Petty 6, Smith 19/9, Ferencz 9/3, Loveridge 14/9, Allen 5. Csere: Saddler 11, Németh Á. 2, Oroszi -.

Kipontozódott: Allen (38. perc)