Női Európa Kupa: fölényes ceglédi siker
06
2016
2016. október 6.  |  23:18

Szerdán a PEAC (sajnos hazai vereséggel), csütörtökön pedig a Cegléd lépett pályára a női Európa Kupa selejtezőjében. Az oda-visszavágós párharc első mérkőzésén a mieink játszhattak hazai közönség előtt.

VBW CEKK Cegléd - Jenyiszej Krasznojarszk 94-72 (18-20, 18-17, 19-19, 39-16)

Három negyed után még egypontos hátrányban volt a Cegléd az Európa-kupa selejtezőjén az orosz Jenyiszej Krasznojarszk ellen, ám a záró 10 percben parádésan kosarazva, 39 pontot dobva 22 pontos előnyt szereztek a visszavágóra.

Jól indult a meccs, 9-0-lal kezdett a Cegléd, majd az első orosz pontok nagy áttörést hoztak az ellenfélnél, egy 10-0-s rohammal átvette a vezetést az orosz csapat. A hullámzás folytatódott, egy 6-0-t vezetett elő a Medgyessy Dóra (6-6 pont, lepattanó és gólpassz) vezette hazai csapat , ám a negyed vége a vendégeké volt. akik egy 7-0-lal visszaszerezték a vezetést. És lendületben maradtak, 3 triplával nyitva a második negyedet 11 ponttal elléptek. Katona Szidónia (21/3 pont, 4 gólpassz), Serbán Anett (12 pont, 3 lepattanó) , valamint a legszebb napjait idézően parádézó, igen mutatós dupla-duplával kirukkoló Nagy-Bujdosó Nóra (33/12 pont, 11 lepattanó) azonban visszahozta a Ceglédet, s a félidőben csupán 1 pont volt az orosz csapat előnye.

Ahogy a meccset, a második félidőt is 9-0-lal kezdte a Cegléd, ám ezúttal jó ideig tartotta is néhány pontos előnyét. A negyed vége azonban megint a vendégeknek sikerült jobban, s átvették a vezetést. Sőt a 4. etap elején 4 ponttal megléptek. 61-57-es Jenyiszej vezetés után azonban a tripla duplát elérő Maja Skorics (14/3 pont, 12 lepattanó, 10 gólpassz), a talán élete meccsét játszó Katona és Nagy-Bujdosó vezetésével egy parádés, 15-0-s száguldás formájában a CEKK döntő csapást mért ellenfelére, s végül parádézva a befejező 10 percben nem várt, nagy különbségű, 22 pontos remek győzelmet aratott.

Fotó: fiba.com