Női Európa Kupa: vereséggel kezdett a PEAC
06
2016
2016. október 6.  |  01:55
A Női Európa Kupa selejtezőjével megkezdődött a csata a mieink számára a nemzetközi színtéren. A PEAC-Pécs csapata a szlovákiai Pöstyénből érkező Piestanske Cajky együttesét fogadta. A baranyaiak drámai csatában, hosszabbítás után verték a Szekszárdot az első bajnoki fordulóban, míg a szlovákok nem kevesebb, mint 59 ponttal bizonyultak jobbnak a nyitraiaknál.

Rosszul kezdődött a mérkőzés a PEAC szempontjából, három perc után 8-2-re vezettek a szlovákok. Borisz Maljkovics időt kért, és meg is változott a játék képe, a pécsiek jobban védekeztek, a negyed végére meg is fordították az állást (20-14), amit félidőig sikerült is megőrizni (35-30).

A fordulás után úgy tűnt, hogy az öltözőben maradtak a pécsi lányok, a pöstyéniek egy 8-0-ás rohammal fordítottak. Innen a negyedik negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám a hajrá nagyon gyengére sikerült a mieink számára. Két és fél perccel a vége előtt 64-61-es pécsi vezetés után a vendégcsapat egy 13-0-s száguldással 10 pontos győzelmet aratott.

Nagy kár ezért a végjátékért, mert így a pécsi lányok mínusz tíz pontról kellene, hogy kiharcolják a továbbjutást a jövő heti idegenbeli visszavágón.A párharc győztese felkerül az Európa Kupa 32 csapatos főtáblájára, amelynek már tagja a PINKK-Pécsi 424 és az Aluinvent DVTK Miskolc. Csütörtökön a Cegléd is pályára lép a selejtezőkörben, ellenfele az orosz Jenyiszej Krasznojarszk lesz. Az első összecsapást Cegléden rendezik.

PEAC-PÉCS-PIESTANSKÉ CAJKY (szlovák) 64-74 (20-14, 15-16, 14-21, 15-23)

Pécs, 300 néző. V: Krejic (szlovén), Tomic (horvát), Mrdak (szerb)

PÉCS: MANDICS 9, Raksányi 7/3, ZELE 20, KUSTER 16, Siksniute 4. Cs: Licskai 6, Fűrész, Juhász D. 2, Szücs R. Edző: Borisz Maljkovics

PIESTANY: BROWN 12/6, PÁLENÍKOVÁ 16, Handy 5/3, OLIVER 25, OROSZOVÁ 10/6. Cs: Slamová 4, Mikulásiková, Dudásová 2. Edző: Martin Pospísil

Borisz Maljkovics: - Az első és a harmadik negyedben nem koncentráltunk megfelelően, és a sorddöntő helyzetekben sem döntöttünk jól. Még nem dőlt el a továbbjutás kérdése, jövő héten javítanunk kell a visszavágón.

Martin Pospísil: - Határozottabbak voltunk a szünet után, jó védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet. Ugyanilyen koncentráltan kell játszanunk a visszavágón is, még nem dőlt el semmi.

Fotó: fiba.com