Női Amatőr Nemzeti Bajnokság, 2. forduló
04
2016
2016. október 4.  |  04:18

Folytatódtak a küzdelmek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A múlt hét végi fordulóban többnyire sima, egyoldalú mérkőzéseket láthattak a szurkolók, izgalmak csupán a Kiss Lenke KS-Kecskemét, valamint a Tata-Nagykanizsa meccsen voltak.

KELETI CSOPORT

Szolnoki MÁV SE- Szegedi KE 37-52 (13-18, 8-13, 9-10, 7-11)

Két igen gyengén dobó csapat - a felek együtt 5/37-es triplamutatót hoztak össze - találkozóján a lepattanó csatát fölényesen, 57-43-ra nyerő szegediek fokozatosan léptek el riválisuktól. Mészáros Vivien (13/3 pont, 7 szerzett labda, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kiemelkedett a mezőnyből, s felnőtt mellé Jáhni Zsófia (12/3 pont, 6 lepattanó). Bár 3/14-es mezőnymutatójára nem lehet büszke, Tóth Cecília hasznos játéka (12 lepattanó, 4 gólpassz) is kellett a szegedi gőzelemhez. Hazai részről Munkácsi Enikő (11 pont, 6 lepattanó) valamint Imre Nóra (4 pont, 12 lepattanó) dicsérhető. Eladott labdák tekintetében 27-18-ra a Szolnok, s ez is közrejátszott a vendéglátók vereségében.

Kiss Lenke KS - Kecskeméti KC 59-69 (22-21, 14-18, 17-11, 6-19)

Fordulatos meccs volt. A remek első 10 percet a hazaiak nyerték, majd gyakran változott a vezető csapat kiléte. Távolról nem jeleskedtek a csapatok, a két együttes összesített triplamutatója 4/38. A hajrát egyértelműen a Kecskemét bírta jobban, hiszen a záró szakasz közepén még 57-54-re az Orosz Anett (13/3 pont), Nagy Andrea (11 pont, 7 lepattanó) és Básti Gabriella (7 pont, 10 lepattanó) húzta vendéglátók vezettek. A hajrában azonban egy 15-2-es száguldással két dupla-duplát elérő játékosa, Farkas Petra (19/3 pont, 15 lepattanó), Pogány Vivien (12 pont, 10 lepattanó), valamint Sipos Zsófia (14 pont, 7 lepattanó) vezetésével lehajrázta fáradó ellenfelét a Kecskemét.

MTK II - MAFC 40-72 (8-19, 8-20, 19-19, 4-14)

Az MTK a találkozót bedobott tripla nélkül záró fiataljai Aradi Zsanett (17 pont 5 lepattanó) és Tarnai Kata (10 pont, 7 lepattanó) erredményessége révén csupán a harmadik negyedben tudtak egyenragú ellenfelei lenni a MAFC-nak, a vendégek a többi 3 negyedet legalább 10 ponttal nyerték, így biztos győzelmet arattak. A váratlanul magabiztos vendég diadal két főszereplője Abaházy Anna (19 pont, 8 lepattanó, 5 blokk) és Tillmann Dóra (17/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) volt, a MAFC 45-32-re nyerte a lepattanó csatát.

Az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen:

Vasas Akadémia II - Szolnoki MÁV SE 91-35 (35-10, 17-8, 12-10, 27-7)

Az egy nappal korábban hazai környezetben a Szegeddel szemben alulmaradó szolnokiak nem tudtak jelentős ellenállást kifejteni Pasaréten. Csupán az első 3-4 percben volt szoros a találkozó, 6-4 után azonban a Vasas egy 25-2-t eldöntötte a meccset. Érdekesség, hogy a szolnokiak - akiknél Imre Nóra (8 pont, 16 lepattanó) dicsérhető - a meccs végére jutottak el annyi pontig, amennyinél a házigazdák egy negyed után jártak. A pasarétiektől Bernáth Réka (19/15 pont, 5/8 tripla) remek dobóformát fogott ki, és Mérész Beatrix (15 pont, 9 lepattanó) is sokat tett a fölényes hazai sikerért.

NYUGATI CSOPORT

Bajai Női Kosárlabda Klub - Szombathelyi Egyetem 77-49 (29-6, 14-10, 18-17, 16-16)

Talán a hosszú utazás miatt volt roppant tompa volt az első negyedben a vendég szombathelyi együttes. 6-4-es vezetése után a bajai együttes átrohant ellenfelén, s egy 23-2-vel gyorsan el is döntötte a meccset. Ferencz Andrea remekelt, 8/11-es mezőnymutatóval jutott el 25/9 pontig, volt 12 lepattanója és 8 szerzett labdája. Kovács Dóra 13/6 ponttal és 8 lepattanóval, Szöllösy Boglárka pedig 11/9 ponttal és szintén 8 pattanóval zárt. A találkozót a második negyedtől kiegyenlítetté tevő vendég szombathelyi csapatból 13 pontjával Jakubovics Dóra volt a legeredményesebb, rajta kívül még Gusztafik Lilla (9/3 pont, 5 szerzett labda) dicsérhető.

Tatai SE - Kanizsai Vadmacskák SE 62-55 (17-19, 14-11, 14-18, 17-7)

Végig szoros, fordulatos meccsen a remekül hajrázó tataiak elkapták a Nagykanizsát. A befejező negyed közepén 54-50-re még a csapata pontjainak csaknem felét jegyző, masszív dupla-duplát elérő - igaz 10 triplakísérletéből mindössze egyet értékesítő - Fuisz Viktória (26/3 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérelte vendég nagykanizsaiak vezettek. A végjátékra azonban támadásban elfogytak a vendégek, a Tata a szintén erős dupla-duplával jelentkező Lendér Lilla (18 pont, 17 lepattanó), Kiss Judit (16/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Takács Emese (13 pont, 7 gólpassz) és Somkúti Janka (9-9 pont és lepattanó) jóvoltából az utolsó 5 percben egy 12-1-es száguldást bemutatva fordított, s nyert, feledtetve a nyitányon a BEAC fiataljainak otthonában elszenvedett nagy különbségű vereséget.

Dávid Kornél KA - ELTE-BEAC Újbuda 56-106 (12-27, 15-31, 14-22, 15-26)

Ismét 100 fölött termeltek a BEAC fiataljai. A vendégcsapat játékosainak többsége egy nappal korábban a bajnok Sopron otthonában élvonalbeli találkozón szerepeltek, így saját bőrükön érezhették az osztálykülönbséget. Barnai Judit (18 pont, 7 lepattanó) vezetésével hamar magához ragadta az irányítást a BEAC, amely a szakasz közepén egy 13-2-vel megnyugtató előnyt szerzett. A második negyedben Gocsmann Ágota (21/15 pont, 5/6 tripla) és Lelik Réka (18/12 pont, 10 gólpassz, 5 szerzett labda) révén triplákkal szórta meg a BEAC ellenfelét. Szünet után elsősorban Balsay Dalma (12 pont, 9 lepattanó) és Pap Regina (12 pont, 3 lepattanó) révén időnként kiegyenlítetté tették a játékot, de a BEAC fiataljai így is 100 pont fölé jutottak.