Férfi NB I B: egy meccs maradt vasárnapra
2016
2016. október 3.  |  04:59

NYUGATI CSOPORT

Budafok-HOYA Pannon Egyetem Veszprém 66-69 (20-19, 16-9, 14-24, 16-17)

Kámán Tamás (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 gólpassz) visszatért, nyert a Veszprém. Persze ez nem volt ennyire egyszerű, sőt...a Budafok az első félidőben igazolta jó hírét, s hatékony védekezésének, valamint Drevenka Dávid (17/12 pont, 8 gólpassz) ponterőssége és remek szervező játéka révén szünetben 8 ponttal vezettek...28-on tartva a Veszprémet.

A Budafok a harmadik negyed hajrájáig ellenfele előtt járt, ám a negyed hajrájában 50-45 után a Veszprém egy 7-0-lal fordított, s ebben Körtélyesi Gergely (13 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda) játszott jelentős szerepet, így a záró etap előtt 2 ponttal a vendégek vezettek. A befejező 10 percben váltott vezetéssel végig fej-fej mellett haladt a két gárda. Az utolsó percre Fehér Csaba (12/3 pont) 2 sikeres büntetőjének köszönhetően 2 pontos budafoki vezetéssel fordultak a felek. A Veszprém az ismét jól játszó Kálló Nándor (14/3 pont, 5 lepattanó) révén egy kosár plusz büntetős akcióval fordított, majd Fehér technikait kapott, s ezt kihasználva a Veszprém megszerezte első győzelmet.