Női NB I: három mérkőzést rendeztek szombaton
01
2016
2016. október 1.  |  22:48
Folytatódott a meglepetések sorozata a tegnap kezdődő női NB I-ben. Azok után, hogy a Cegléd simán verte a Diósgyőrt, ma a Vasas a PINKK-et kapta el. A PEAC csak hosszabbításban kerekedett felül a Szekszárddal szemben, a bajnok Sopron pedig látványos kosarakban gazdag meccsen 100 fölötti tempóban kezdte a szezont.

Vasas Akadémia - PINKK Pécsi 424 63-54 (13-21, 14-12, 23-16, 13-5)

Bár Cassie Rochel (6 pont, 11 lepattanó) büntetőivel a Vasas szerzett vezetést, az első negyedben nem úgy tűnt, hogy bombameglepetés születik Pasaréten. Az első percekben Bozóki Bettina (10 pont, 5 lepattanó) eredményessége révén ha szűken is, de a vendég PINKK vezetett, amely a szakasz hajrájában egységes csapatmunkával egy 6-0-lal nagyobb előnyre tett szert.

A második szakaszban bolgár bedobója, Radoslava Bahvarova (23/3 pont) eredményessége révén ledolgozta hátrányát, sőt fordított is a védekezését rendező Vasas, amely 14-4-re nyerte a negyed első felét. A félidő hajrájában új erőre kapott a PINKK, amely egy Aaliyah Whiteside (10 pont, 6 lepattanó) vezette 8-0-s rohammal végül 6 pontos előnnyel fordult.

A második félidőt 5-0-lal kezdve 1 pontra feljött a Vasas. Erre azonban 6-0-lal felelt a PINKK s 7 ponttal megugrott, Ruják Nóra (8 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) villant. A hazaiakat azonban ez nem törte meg. Sznezsena Csolics (19/6 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz), és az igen-igen fiatal Dúl Panka (7/3 pont) vezetésével egy 8-0-lal visszavette a vezetést a Vasas. A negyed hajrájában váltott vezetéssel haladtak a csapatok, a záró 10 perc előtt a hazaiak vezettek 1 ponttal. A befejező 10 percre a PINKK nagy meglepetésre elfogyott, igaz a szakasz közepén percekig mutatott 55-52-es hazai vezetést a tábla. A hajrában Bahvarova és Csolics vezérletével egyértelműen a Vasas kerekedett felül, s megérdemelten nyert.

PEAC-Pécs - Atomerőmű KSC Szekszárd 72-70 (20-16, 10-16, 22-13, 12-19, 8-6)

Hihetetlen fordulatos, izgalmas mérkőzésen kerekedett felül hosszabbítás után a PEAC. Az első negyed második felében Zele Dorina (17 pont, 5 lepattanó) ponterőssége révén egy 7-2-s rohammal megugrott a PEAC.

A negyed hajrájában Elisabeth Barber jóvoltából feljött, a másodikban pedig a triplát is szerző Theodoreán Alexandra (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Maja Erkic (16/6 pont, 4 gólpassz, 5 eladott labda) vezérletével fordított a Szekszárd.

Szünet után Jessica Kuster (22/3 pont, 10 lepattanó) megrázta magát, egy 7-0-s rohamot vezényelt. Sanja Mandic (2 pont, 10 gólpassz) ekkor remekül szervezte a PEAC játékát. A harmadik negyedben egyértelműen a PEAC akarata érvényesült, amely biztos győztesnek látszott, mivel a 37. percben 64-53-re vezetett. A rendes játékidő végén a két triplát és egy duplát is szerző Erkic egy 11-0-s szekszárdi rohamot vezényelt, amellyel a vendégek döntetlenre mentették a meccset.

A ráadás Mandic kosarával kezdődött. A vendégek nem tudták kihasználni lélektani előnyüket, a következő volt a képlet: a PEAC vezetést szerzett a Szekszárd egyenlített, de a hosszabbítás végén Kuster kosarára már nem volt válaszuk a vendégeknek.

Uniqa Sopron - BEAC Újbuda 105-72 (26-23, 34-17, 23-14, 22-18)

Kosarakban gazdag, látványos meccsen hozta a kötelezőt a bajnok. A találkozó előtt az MKOSZ nevében Bodnár Péter főtitkár nyitotta meg a szezont, majd a 10. bajnoki aranyérem tiszteletére ünnepélyes zászlófelvonásra is sor került. A meccs elején Suppán Anna (10 pont, 3 lepattanó) vezetésével tartotta a lépést a BEAC az Yvonne Turner (19/3 pont, 4 szerzett labda) vezette Sopronnal. A negyed hajrájában Pusztai Petra (14/3 pont) remek megmozdulásaival szorossá tette a meccset a BEAC. És szoros is maradt egészen a második negyed közepéig. Ekkor azonban Alekszandra Crvendakics (15/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Határ Bernadett (12 pont, 7 lepattanó) jóvoltából egy 15-4-es rohammal lerázta jól küzdő ellefelét a bajnok.

Szünet után elsősorban Dubei Debóra (16/6 pont) és Binta Drammeh (12/3 pont, 6 lepattanó) eredményessége révén tovább nőtt a különbség, de a BEAC nem esett szét, Pál Szandra (17/3 pont) és Barnai Judit (15 pont, 8 lepattanó) ügyes játéka révén a vendégeknek is voltak jó időszakaik, nem vallottak szégyent.

Fotó: Tóth Zsombor